Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ponikowska i Pawłowska w zespole z Tarnowa

Ponikowska i Pawłowska w zespole z Tarnowa

fot. Łukasz Krzywański

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów stopniowo kompletuje skład na nowy sezon. Po pozyskaniu trenera Marcina Wojtowicza oraz Magdaleny Ociepy do drużyny dołączyły dwie siatkarki PTPS-u Piła – środkowa Gabriela Ponikowska i libero Anna Pawłowska.

Enea PTPS Piła po bardzo słabym sezonie spadł z TAURON Ligi. Siatkarki z Piły w 22 meczach zgromadziły tylko cztery punkty, wygrały jeden mecz. Stopniowo zespół opuszczają kolejne zawodniczki. Po dwóch sezonach na zmianę pracodawcy na Grupę Azoty Roleski PWSZ Tarnów zdecydowała się Gabriela Ponikowska. Środkowa swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w Wiśle Kraków. W sezonie 2011/2021 reprezentowała barwy klubu z Bielska-Białej. Następnie przez kilka sezonów występowała na pierwszoligowych parkietach. Z Proximy Kraków trafiła do E.Leclerc Radomki Radom, skąd w 2019 roku przeszła do Piły. Środkowa w ostatnim sezonie wystąpiła w 58 setach i zdobyła 94 punkty.Podobny kierunek z Piły do Tarnowa obrała Anna Pawłowska. Libero pochodzi z Radomia, gdzie rozpoczęła swoją karierę siatkarską. Następnie przeszła do ŁKS-u Łódź, z którym awansowała do siatkarskiej ekstraklasy. Przed sezonem 2017/2018 dołączyła do Enei PTPS-u Piła i grała w nim aż do sezonu 2020/2021. W minionych rozgrywkach Pawłowska grała w 48 setach. Łącznie w siatkarskiej ekstraklasie wystąpiła w 205 setach w 68 meczach.

Zespół z Tarnowa sezon 2020/2021 zakończył na 7. miejscu, wygrywając połowę z 24 meczów i gromadząc na swoim koncie 37 punktów. Po rozgrywkach Paulo De Tarso Milagresa na stanowisku trenera zastąpił Marcin Wojtowicz. Wcześniej do zespołu dołączyła również środkowa Magdalena Ociepa, która ostatnio występowała w Częstochowiance Częstochowa.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę