Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Futures Balikesir: Polscy kwalifikanci poza turniejem

BPT Futures Balikesir: Polscy kwalifikanci poza turniejem

Kwalifikacje do turnieju głównego w  tureckim Balikesir nie poszły Polakom najlepiej. Najpierw w bratobójczym pojedynku Piotra Ilewicza i Tomasza Wołoszuka z gry wyeliminowała para Kruk/Korycki. Następnie, w meczu drugiej rundy, Miłosz Kruk i Michał Korycki przegrali po zaciętym boju z Irańczykami (1:2). W piątek startuje turniej główny, gdzie wystąpią mistrzowie świata do lat 19 – Szymon Pietraszek i Jakub Krzemiński.

BRATOBÓJCZY START

W czwartek wystartował turniej BPT Futures Balikesir. Turecki piasek nie okazał się jednak łaskawy dla polskich par kwalifikacyjnych. Już w pierwszej rundzie naprzeciwko siebie stanęły dwa polskie duety – Miłosz Kruk w parze z Michałem Koryckim, oraz Piotr Ilewicz i Tomasz Wołoszuk. Szczęście i awans jednych, oznaczał automatyczne pożegnanie się z zawodami dla drugich.

Spotkanie od początku układało się po myśli duetu Kruk/Korycki. Biało-czerwoni od pierwszych minut zdołali zdominować reprezentacyjnych kolegów (8:2). Z każdą kolejną minutą niedociągnięcia po stronie drugiej polskiej pary mnożyły się. Dodatkowo wynik coraz bardziej wymykał im się spod kontroli, co ostatecznie zakończyło się wysoką wygraną Kruka i Koryckiego – 21:13. Drugi set miał niemal identyczny przebiegł. Triumfatorzy pierwszej części spotkania od początku przejęli inicjatywę i narzucili własne tempo gry, wygrywając ponownie – 21:13.

Rewelacyjne spotkanie rozegrał Miłosz Kruk, który łącznie zdobył 17 punktów, dominując przy tym w polu serwisowym (5 asów).

Kruk/Korycki (POL) – Ilewicz/Wołoszuk (POL) 2:0

(21;13, 21:13)

ZACIĘCIE DO KOŃCA

W drugiej rundzie Miłosz Kruk i Michał Korycki trafili na reprezentantów Iranu – Abolhassan/S.Shekar. Obie pary nie najlepiej prezentowały się w pierwszym secie popełniając sporo błędów własnych, ale tych więcej było po stronie przeciwników. Wypracowana w trakcie przewaga dała Polakom dogodną sytuację w końcówce i przekonującą wygraną do 19. Drugi set to zupełnie inna historia. Irańczycy zdołali wyeliminować część wcześniejszych błędów i w decydującym momencie przeważyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pomimo walki do ostatniej piłki Polacy musieli uznać wyższość oponentów, przegrywając 19:21. W tie-breaku prym także wiodła para z Iranu, która stale przewodziła stawce. Kropkę nad „i” postawił Sina, który zdobył dla swojej pary decydujący punkt – 15:12.

Znakomicie zaprezentował się Sina Shokati, autor aż 22 punktów. Po polskiej stronie siatki błyszczał Miłosz Kruk, który zakończył zmagania z imponującym dorobkiem 25 punktów (3 asy, 3 bloki).

Kruk/Korycki (POL) – Abolhassan/S. Shekar (IRN) 1:2

(21:16, 19:21, 12:15)

W piątek, 20 września startuje turniej główny. W nim od początku zagwarantowany udział mają mistrzowie świata do lat 19 – Szymon Pietraszek i Jakub Krzemiński, którzy swoje spotkania rozegrają w ramach grupy D. Ich pierwszymi rywalami będą reprezentanci gospodarzy Tur/Imdat. W drugim meczu tej grupy zagrają Włosi Alfieri/Andreatta i Norwegowie Solheim/Klungsoeyr.