Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II LM: Zakończył się drugi dzień turniejów półfinałowych

II LM: Zakończył się drugi dzień turniejów półfinałowych

Drugi dzień turniejów półfinałowych w II lidze mężczyzn zakończył się z wieloma niewiadomymi. Pewnymi zwycięzcami w meczu triumfatorów dnia pierwszego okazali się zawodnicy z Grodziska Mazowieckiego. WKS Wieluń uległ natomiast niespodziewanie w Warszawie, tracąc wypracowaną w pierwszym dniu turnieju przewagę. CUK Anioły Toruń są już pewni awansu do turnieju finałowego. Pozostałe trzy miejsca zostaną rozstrzygnięte dopiero po ostatnich, niedzielnych spotkaniach.

WARSZAWA

W turnieju półfinałowym w Warszawie biorą udział: CUK Anioły Toruń, KS Metro Family Warszawa, AVIA Solar Sędziszów Małopolski oraz WKS Wieluń. Z tej czwórki, tylko dwa zespoły awansują do turnieju finałowego. Po pierwszym dniu rozgrywek zwycięstwa na swoim koncie zapisał WKS Wieluń i CUK Anioły Toruń. Drugi dzień przyniósł jednak zaskoczenie już w pierwszym spotkaniu. Po pięciu zaciętych setach ekipa z Wielunia uległa AVIA Solar Sędziszów Małopolski, komplikując sobie tym samym drogę do turnieju finałowego.

W drugim meczu obyło się bez zaskoczeń. CUK Anioły Toruń od początku dominowali nad ekipą z Warszawy. W drugim secie, po chwilowym przestoju było blisko możliwości wyrównania, co ostatecznie się nie udało. W trzeciej odsłonie warszawianie błyskawicznie zbudowali kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca. Ostatecznie po czterech setach ekipa z Torunia zapisała jednak na swoim koncie drugie zwycięstwo, dające im awans do turnieju finałowego. Wszystkie pozostałe drużyny mają jeszcze matematyczne szanse na awans, o czym zadecyduje trzeci dzień turnieju półfinałowego.

KRAKÓW

W krakowskim turnieju półfinałowym rywalizują: Bejenka Budownictwo LUKS Wilki Wilczyn, UKS Grodzisk Mazowiecki, CM SOLEUS Klub Sportowy Rudzieniec oraz KS Hutnik Kraków. Tutaj również zaledwie dwa zespoły będą mogły awansować do turnieju finałowego. Po spotkaniach pierwszego dnia zwycięstwa zapisały już ekipy z Grodziska Mazowieckiego i Wilczyna. Triumfatorzy spotkali się ze sobą już drugiego dnia. Cenną wygraną odnotowała w tym spotkaniu UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, która pomimo chwilowych problemów w końcówce trzeciego seta, nie dała przeciwnikom szans na zdobycie jakichkolwiek punktów. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu jedną nogą są już właściwie w turnieju finałowym.

Drugi mecz zaczął się od wyrównanej walki i po dwóch setach doczekaliśmy się remisu. W trzeciej odsłonie drużyna z Rudzińca od razu zbudowała dużą przewagę i do końca nie pozwolili jej sobie odebrać, wygrywając partię spektakularnym wynikiem 25:13. W czwartym secie dopięli swego, wygrywając spotkanie. Taki rozkład punktów nie daje jeszcze nikomu pewnego awansu do turnieju finałowego i wszystko rozegra się podczas trzeciego dnia rozgrywek.

Bejenka Budownictwo LUKS Wilki Wilczyn – UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki  1:3

MVP: Przemysław Czado

(22:25, 19:25, 25:22, 22:25)

KS Hutnik Kraków – CM SOLEUS Klub Sportowy Rudziniec 1:3

MVP: Bartosz Zrajkowski

(18:25, 25:20, 13:25, 20:25)