Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Warta znów wiceliderem

PL: Warta znów wiceliderem

fot. Klaudia Piwowarczyk

Aluron Warta CMC Zawiercie wygrała 3:1 z Barkomem Każany Lwów i przynajmniej do niedzieli wróciła na fotel wicelidera PlusLigi. Zawiercianie tylko w trzecim secie stracili koncentrację i pozwolili lwowianom na wygranie seta. W pozostałych partiach kontrolowali przebieg spotkania i zainkasowali trzy punkty. 

Po pierwszych wymianach, z każdą kolejną akcją, przewaga miejscowych w ataku była coraz bardziej widoczna, a różnorodność rozwiązań pozwoliła Warcie prowadzić 8:4. Jeszcze po bloku Władysław Szczurowa i błędzie miejscowych Barkom zbliżył się na dwa punkty, ale kolejne akcje przyniosły już tylko rosnącą przewagę gospodarzy. Ekipa z Zawiercia najmocniej odskoczyła przy bardzo dobrych zagrywkach Miguela Tavaresa, który punktował raz za razem (21:13). W ostatnich chwilach seta w tym elemencie pokazał się też Bartosz Kwolek i to on serwisem zamknął rywalizację w tej części meczu.On też zdobył pierwszy punkt w kolejnej odsłonie – udanym blokiem, a Warta szybko zbudowała znaczną przewagę (5:1). Wszystko zaczynało się od słabego przyjęcia gości. Szczurow próbował coś wskórać blokiem, ale Barkom nie miał nadal ataku – popełniał w nim sporo błędów. Gdy zza linii końcowej punkt dołożył Dawid Dulski, zawiercianie uciekli na 11:3. Po stronie gości uaktywnił się jeszcze Artiom Smoliar, ale to było za mało na świetnie grających przeciwników. Zagrywki Tavaresa pozwoliły im znowu odskoczyć z wynikiem (19:8) i zawiercianie nie pozwolili już rywalom na wiele w tym secie.

Zawiercianie, choć po bloku Krzysztofa Rejno prowadzili w kolejnej partii, stracili po dwóch gładko wygranych setach koncentrację. Prym po lwowskiej stronie boiska wiedli Wasyl Tupczji i Smoliar, a Barkom po dwóch punktach z zagrywki tego pierwszego prowadził 10:5. Choć kontra Kwolka zmniejszyła dystans do dwóch punktów, lwowianie ewidentnie złapali wiatr w żagle i Smoliar i Tupczij udanymi blokami znowu pozwolili prowadzić wyraźnie swojej drużynie. Nie pomógł czas, o który poprosił  trener Winiarski, po nim Tupczij dołożył kontrę, a Barkom prowadził 18:12. To jego zagrywki też wpłynęły na zwiększenie przewagi (22:13), a goście pewnie triumfowali w tej odsłonie.

Po udanej zagrywce Smoliara Barkom prowadził w kolejnym secie 2:0, ale tym razem zawiercianie nie dali rozegrać się przeciwnikom. Kwolek z pola serwisowego mocno dał się im we znaki i Warta niedługo później wysunęła się na czoło. Coraz częściej atakował Uros Kovacević, a miejscowi wypracowali czteropunktową nadwyżkę. Goście jeszcze próbowali wrócić do gry, ale w połowie seta Kwolek posłał na ich stronę dwie punktujące zagrywki i gospodarze prowadzili już 15:9. Swoje w tym elemencie zrobili też Rejno oraz Dulski i mecz zaczął uciekać już Barkomowi (22:11). Ten drugi zdobył ostatni punkt w całym starciu.

MVP: Dawid Dulski

Aluron CMC Warta Zawiercie – Barkom Każany Lwów 3:1
(25:14, 25:13, 17:25, 25:15)

Składy zespołów:
Warta: Kwolek (17), Rejno (11), Zniszczoł (3), Tavares (4), Dulski (18), Kovacević (8), Danani (libero) oraz Waliński, Kalembka i Łaba (3)
Barkom: Kvalen (2), Szczurow (3), Tupczij (24), Yenipazar (3), Filkar, Smoliar (14), Kanajew (libero) oraz Mazenko (4), Szewczenko, Hołowen i Kuczer (3)

GALERIA Z MECZU

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę