Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Arcyważne punkty lubinian! Cuprum niespodziewanie lepsze od Ślepska

PL: Arcyważne punkty lubinian! Cuprum niespodziewanie lepsze od Ślepska

Do zakończenia 21. kolejki PlusLigi doszło w Lubinie. Miejscowe Cuprum niespodziewanie pokonało Ślepsk Malow Suwałki 3:1 i tym samym dopisało do ligowej tabeli bardzo ważne punkty. Podopieczni Pawła Ruska dzięki zdobytemu kompletowi punktów oskoczyli Enea Czarnym Radom na osiem punktów i tym samym są spokojniejsi o swój byt w siatkarskiej elicie.

Początek dla gospodarzy

Po wyrównanym początku, atak Pawła Pietraszko w premierowej odsłonie dał wynik 4:2 dla Cuprum Lubin. Ślepsk wyrównał na 5:5 po udanym bloku. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, gdy znakomita postawa w bloku i ataku Wojciecha Ferensa dały gospodarzom wynik 10:8. Dobrze radził sobie także  Alexander Berger, jego blok dał lubinianom prowadzenie 14:11. O czas poprosił trener Kwapisiewicz. Poderwało to siatkarzy Ślepska, bowiem  dobra postawa w ofensywie pozwoliła im się zbliżyć na punkt. W ataku skuteczny był Paweł Halaba, do tego zadziałał blok i na tablicy pojawił się remis 17:17. Goście popełniali jednak sporo błędów na zagrywce, co się zemściło. Atak Bergera dał Cuprum prowadzenie 20:18. Dodatkowo w ataku i na zagrywce nie zawiódł Paweł Pietraszko (22:19). Drugą przerwę zarządził Dominik Kwapisiewicz. Jego podopieczni walczyli do końca, ale przewaga wywalczona przez Cuprum wystarczyła i po ataku Ferensa to gospodarze prowadzili w meczu 1:0.

Dominacja Ślepska

Po atakach Halaby i błędzie Hanesa w kolejnej odsłonie było 4:1 dla Ślepska. Ataki Strulaka i blok Hanesa pozwolił lubinianom zbliżyć się na 6:7. Dotknięcie siatki przez Bergera oraz atak Stajera spowodowały, że przewaga gości ponownie wzrosła (10:6). O czas poprosił Paweł Rusek, ale przewaga Ślepska się utrzymywała, a nawet wzrastała. Przyjezdni kontrolowali wydarzenia na boisku, po atakach Filipiaka i błędach w ataku lubinian a było 17:9. Cuprum nie było w stanie podjąć walki. Blok Filipiaka dał Ślepskowi wynik 21:13. W ataku nie zawodził Bartosz Filipiak a Paweł Halaba dołożył asa serwisowego (24:15). Jednostronnego seta zakończył atakiem Ziga Stern.

Końcówka dla Cuprum

W trzecim secie asy serwisowe Bartosza Filipiaka i autowe zbicie Bergera dały Ślepskowi prowadzenie 7:2. Ślepsk kontynuował dobrą grę z poprzedniego seta, a w szeregi gospodarzy wkradła się nerwowość, co poskutkowało m. in. czerwoną kartką dla Bergera (10:4). Błędy w ofensywie Ślepska i atak Strulaka sprawiły, że Cuprum zbliżyło się na 8:10. Sprawy w swoje ręce wziął Filipiak, jego ataki pozwoliły Ślepskowi odbudować prowadzenie (13:8). Po stronie Cuprum dwoił się i troił Jake Hanes, ale to rywale przeważali po ataku Halaby 15:11. Lubinianie w dużej mierze po błędach przeciwnika zniwelowali straty do jednego oczka (15:16).  Ataki Bergera pozwoliły gospodarzom wyrównać na 16:16. Po asie serwisowym Halaby Ślepsk miał dwa oczka zapasu. Po nieudanym ataku Halaby zrobiło się 22:22. Końcówka należała do Cuprum, as serwisowy Pietraszko i atak Bergera dały gospodarzom zwycięstwo w secie.

DOMINACJA I TRZY PUNKTY DLA CUPRUM

W kolejnej odsłonie dobra postawa na zagrywce i w ataku Pawła Pietraszko oraz m. in. skuteczność Bergera spowodowały, że Cuprum przeważało 9:3. Ślepsk starał się odrabiać straty, dobrą zmianę dał Bartosz Firszt (6:10), ale wysiłki zespół z Suwałk niweczył własnymi błędami (6:13). Po ataku Strulaka Cuprum prowadziło 14:7, podopieczni Pawła Ruska pewnie zmierzali po trzy punkty. Atak Hanesa dał im wynik 17:10. Gospodarze dominowali w każdym elemencie, popełniali też znacznie mniej błędów. Atak Hanesa pozwolił im prowadzić już dziesięcioma oczkami (23:13). Jednostronnego seta i tym samym cały mecz zakończył atakiem Kamil Kwasowski (25:14).

MVP: Paweł Pietraszko

Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki 3:1
(25:23, 16:25, 25:23, 25:16)

Cuprum: Berger (14), Hanes (13), Pietraszko (15), Strulak (8), Ferens (7), Gelinski, Masłowski (libero) oraz Kwasowski (6),  Lipiński oraz Granieczny (libero)
Ślepsk:  Stern (5), Filipak (19), Gallego (2), Stajer (7), Halaba (16), Sanchez,  Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta (2), Firszt (3), Macyra (1), Buculjević