Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pierwszy ćwierćfinał mistrzostw Chin dla Bednorza. Polak liderem

Pierwszy ćwierćfinał mistrzostw Chin dla Bednorza. Polak liderem

Rozgrywki ligi chińskiej wkraczają w ważną fazę. Swój ćwierćfinał rozegrał Bartosz Bednorz, a jego zespół z Szanghaju bez straty seta pokonał Tijanjin, a Bartosz Bedorz był liderem swojej ekipy.

Zespół Bartosza Bednorza rozpoczął walkę w fazie pucharowej. Wcześniej jego Szanghaj Bright w drugiej fazie grupowej zajął trzecie miejsce po tym, jak przegrał z Zhejiang 2:3 (25:22, 22:25, 26:24, 23:25, 12:15), wygrał z Jiangsu 3:2 (22:25, 25:14, 25:11, 23:25, 15:9) oraz poległ w starciu z Hebei 0:3 (22:25, 21:25, 21:25). Polski przyjmujący w pierwszych dwóch starciach zdobył 15 i 18 punktów. Ćwierćfinałowym rywalem ekipy z Szanghaju był Tianjin.

W nim ekipa z Szanghaju wygrała 3:0, o ile premierowa partia padła dość łatwym łupem zespoły Bednorza, to kolejne jego drużyna wygrała różnicą zaledwie dwóch oczek (25:23). W sumie spotkanie z Tianjin trwało 89 minut, a liderem swojej ekipy był właśnie Bednorz.

Po drugiej stronie siatki stały nazwiska doskonale znane z PlusLigi. Między innymi Amerykanin Mitchell Stahl, który w poprzednim sezonie bronił barw Stali Nysa czy były atakujący Czarnych Radom – Maksim Żygałow.

Bartosz Bednorz spisał się lepiej niż gwizda światowej siatkówki – Osmany Juantorena. Polski przyjmujący zdobył 20 oczek, nie zawiódł w ataku, polu zagrywki czy przyjęciu. Do 20 punktów Bednorza 16 dołożył od siebie Juantorena. We wtorek zespół z Szanghaju ponownie zmierzy się z zespołem z Tianjin.

Tianjin Quanyun Village – Szanghaj Golden Age 0:3
(20:25, 23:25, 23:25)