Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Świetny mecz Polek, rywalki bez szans

EEVZA: Świetny mecz Polek, rywalki bez szans

Świetnie radzą sobie siatkarki reprezentacji Polski do lat 18 w mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA). Podopieczne Marcina Orlika odniosły już trzecie zwycięstwo w tym turnieju. W środę rozbiły rówieśniczki z Litwy w trzech szybkich setach.

Bardzo dobrze w mistrzostwach EEVZA radzą sobie podopieczne Marcina Orlika. Na inaugurację młode Polki po tie-breaku pokonały Ukrainki, zaś w kolejnym meczu bez straty seta odprawiły z kwitkiem Estonki. W trzecim meczu przyszło im zmierzyć się z rówieśniczkami z Litwy.

Nerwowy początek

Początek meczu był wyrównany, a Litwinki naciskały na biało-czerwone. Dobrze spisywała się Vakare Bartkute, a rywalki odskoczyły nawet na 11:9, ale od tego momentu zaczęła się dominacja Polek. Na zagrywce dobrze spisywała się Anna Dorywalska, na siatce skutecznie prezentowały się Gabriela Robińska i Natasza Ornoch, a podopieczne Marcina Orlika w dwóch ustawieniach zbudowały sobie dużą przewagę (21:14). W końcówce jej nie roztrwoniły, a premierowa odsłona padła ich łupem 25:17.

W pierwszej fazie drugiej odsłony oba zespoły szły łeb w łeb, ale od stanu 6:6 zaczęła się ponowna dominacja biało-czerwonych. Seriami zdobywały punkty przy serwisie Dorywalskiej oraz Lilianny Wojcik. Druga z nich też świetnie dysponowana była w ataku (18:11). Mimo że Polki w tej części meczu popełniły aż 10 błędów własnych, to nie miały problemu z kontrolą boiskowych wydarzeń. Na siatce pokazała się jeszcze Maria Kaczmarzyk, a w tym secie nasze siatkarki ponownie triumfowały 25:17.

Pełna kontrola

Również początek trzeciej odsłony był grany cios za cios, ale młode Polki szybko wypracowały sobie przewagę. Na zagrywce dobrze spisywała się Nadia Siuda, na siatce brylowała Robińska, a rywalki były kompletnie bezradne (16:8). Biało-czerwone dominowały w każdym elemencie. Ograniczyły nawet liczbę własnych błędów, a w końcówce meczu w ich szeregi nie wkradło się rozluźnienie. W efekcie w tym secie rozbiły przeciwniczki 25:10, pieczętując tym samym trzecią wygraną w mistrzostwach Europy Wschodniej.

Polska – Litwa 3:0
(25:17, 25:17, 25:10)