Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA U-18: Niełatwe zwycięstwo Polek

EEVZA U-18: Niełatwe zwycięstwo Polek

Reprezentacja Polski pokonała w Dyneburgu Ukrainę 3:2 w meczu pierwszej kolejki mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) dziewcząt z rocznika 2007 i młodszych. Tegoroczna EEVZA to jednocześnie kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy U-18.

Młode ukraińskie siatkarki okazały się zgodnie z przewidywaniami bardzo wymagającymi rywalkami. Pierwszego seta Polki pewnie wygrały, prowadząc m.in. 16:10 oraz 21:13. W drugiej partii przewaga była cały czas po naszej stronie (21:14), ale w końcówce rywalki odrobiły trochę strat.

Początek trzeciego seta był wyrównany (8:7). Ukrainki mimo porażki w dwóch partiach nie zamierzały rezygnować ze zwycięstwa. Objęły minimalnie prowadzenie 16:14 i doprowadziły do zwycięskiego dla siebie końca. Czwartego seta wygrały wyraźnie i na początku tie-breaka objęły prowadzenie 5:3. Jednak w kolejnych akcjach lepsze były podopieczne trenera Marcina Orlika (10:8) i pewnie doprowadziły do zwycięskiego dla siebie końca.

Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobyła Daryna Oniszczenko (18). W polskim zespole po 14 razy punktowały Natalia Ornoch i Gabriela Robińska. Ukrainki w spotkaniu z reprezentacją Polski świetnie zaprezentowały się w bloku. Zdobyły w tym elemencie aż 17 punktów przy 6 „oczkach” biało-czerwonych. Polki przeważały natomiast w pozostałych elementach, zdobyły również więcej punktów po błędach rywalek.

W kolejnych meczach drużyna trenera Marcina Orlika zmierzy z Estonią, Litwą, Azerbejdżanem, Gruzją i Łotwą. 23 listopada będzie dla biało-czerwonych dniem odpoczynku. Turniej, który zakończy się 26 listopada, jest jednocześnie eliminacją do przyszłorocznych mistrzostw Europy U18. Awans uzyska zwycięzca.

Od 5 do 19 listopada reprezentacja Polski przebywała na zgrupowaniu w Giżycku. W czwartek w Białymstoku rozegrała sparing z miejscowym pierwszoligowym KS BAS Kombinat Budowlany, przegrywając 2:3.

Polska – Ukraina 3:2
3:2 (25:15, 25:21, 23:25, 16:25, 15:8)