Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Łaba: Istotnym elementem w tym meczu była zagrywka

Patryk Łaba: Istotnym elementem w tym meczu była zagrywka

fot. aluroncmc.pl

– Cieszy nas zwycięstwo w tym spotkaniu. Na pewno łatwo nam się nie grało, istotnym elementem, który zadecydował o naszym zwycięstwie była zagrywka. Pomimo utraty naszego lidera zagraliśmy na dobrym poziomie. Czekają nas dwa ciężkie spotkania w przyszłym tygodniu i na nich skupimy swoją uwagę – powiedział Patryk Łaba, którego zespół pokonał w piątek siatkarzy Jastrzębskiego Węgla.

W meczu na szczycie PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie wygrał z Jastrzębskim Węglem 3:2. Od początku trzeciego seta w miejsce Urosa Kovacevica pojawił się Patryk Łaba. Zawodnik zdobył 7 punktów, w tym dwa w bloku i pięć w ataku. – Pomimo utraty naszego lidera udało nam się w miarę utrzymać nasz poziom gry, poza tym wygraliśmy ważny mecz w naszej hali. Dobrze też zagraliśmy w elemencie zagrywki (w całym meczu gospodarze zdobyli pięć punktów w tym elemencie – przyp. red.). Z takim zespołem jak Jastrzębski Węgiel nie da się grać bez zagrywki. W swoich szeregach mają klasowych zawodników na każdej pozycji, na rozegraniu. Tylko zagrywką mogliśmy ustawić sobie naszą grę. W tym spotkaniu nam się to udało i z tego się bardzo cieszymy – stwierdził zawodnik.Ciężar gatunkowy tego meczu był dosyć duży. Siatkarz pokazał się na boisku z dobrej strony, podkreślił jednocześnie, że mecz ten na swoją korzyść mogli rozstrzygnąć też goście. – Czułem na sobie odpowiedzialność. Wiedziałem w jakie buty wchodzę i zdawałem sobie doskonale sprawę. jaki jest ciężar gatunkowy tego spotkania. Swoją grą starałem się dać jak najwięcej drużynie i uważam, że wywiązałem się ze swojej roli. W czwartym secie podbiliśmy ważną piłkę w obronie, skończyliśmy kontratak i zdobyliśmy punkt. Z Jastrzębskim Węglem wygrywa się właśnie w taki sposób – skończonymi kontratakami oraz przewagą w polu zagrywki. Ta drużyna, która uzyska w tych elementach przewagę, takie spotkania wygrywa. Z drugiej strony nasi rywale mogli wygrać czwartą partię, my jednak wytrzymaliśmy presję i możemy cieszyć się z wygranego spotkania. Sam nie wiedziałem, czy piłka po moim ataku wpadła w boisko, czy nie. Nawet gdyby tak nie było, my wciąż mieliśmy kilka punktów przewagi (zawodnik atakował przy stanie 14:9 – przyp. red.). Dopiero wideoweryfikacja rozstrzygnęła tę kwestię na naszą korzyść – dodał przyjmujący zawiercian, Patryk Łaba.

Za Wartą trudne pojedynki. W przegranym spotkaniu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zawiercianom towarzyszyły negatywne emocje, które źle wpłynęły na ich postawę w tym meczu. Teraz we własnej hali mogli się zrewanżować za tę porażkę. – Nie chcę wypowiadać się na temat meczu w Kędzierzynie-Koźlu, ponieważ dla nas jest to sprawa zamknięta. W meczu z Jastrzębskim Węglem nasze zachowanie było zupełnie inne niż w starciu z ZAKSĄ. Skupiamy się obecnie na tym co nas czeka w najbliższym czasie, przeszłości na pewno nie zmienimy. Przygotowujemy się do kolejnego meczu w Lidze Mistrzów, wyjeżdżamy do Turcji (zawiercianie zagrają z Halkbankiem Ankara – przyp. red.). Wyjazd na ten mecz nastąpi w poniedziałek, w środę odbędzie się mecz. Bezpośrednio po tym spotkaniu udamy się do Iławy na mecz ligowy z AZS-em Olsztyn – zakończył przyjmujący.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę