Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Oliwia Sieradzka: Było lepiej niż ostatnio

Oliwia Sieradzka: Było lepiej niż ostatnio

UNI Opole wciąż czeka na pierwszego wygranego seta w tym sezonie. W 2. kolejce TAURON Ligi we własnej hali opolanki przegrały z Grot Budowlanymi Łódź 0:3. – O ich grze możemy mówić w samych superlatywach. U nas na pewno póki co w samych negatywach – przyznała po spotkaniu Oliwia Sieradzka.

W sobotę w ramach spotkania 2. kolejki TAURON Ligi UNI Opole podejmowała Grot Budowlanych Łódź. Opolanki tylko w jednym secie przekroczyły barierę 20 punktów. UNI po raz kolejny przegrało spotkanie 0:3. Gospodynie zdobyły więcej punktów blokiem (8 przy 6 blokach łodzianek). Miały jednak problemy z odbiorem zagrywek i skończeniem swojego ataku. Opolanki posłały tylko jednego asa (5 błędów), zaś rywalki ośmiokrotnie punktowały w tym elemencie, psując 11 zagrywek. Budowlani górowali na siatce. Łodzianki atakowały z 52% skutecznością, natomiast skuteczność gospodyń wyniosła 35%. – Wydaje mi się, że będą w strefie medalowej. Mają super zespół i tak naprawdę nie mają tam słabych punktów. Super bronią, grają w ataku. Każde skrzydło świetnie funkcjonuje, dobrze grają przez środek. O ich grze możemy mówić w samych superlatywach. U nas na pewno póki co w samych negatywach – przyznała Oliwia Sieradzka.

Sieradzka: Dalej jest taki sam wynik

Dla łodzianek był to drugi komplet punktów. Siatkarki Budowlanych nie straciły jeszcze nawet seta. Na drugim biegunie ligowej tabeli plasują się siatkarki z Opola. Dla UNI była to druga porażka 0:3. W 3. kolejce opolanki czeka wyjazdowy mecz z ITA TOOLS Stalą Mielec. – Ciężko jest cokolwiek dobrego wyciągnąć. Nie ugrałyśmy znowu ani seta. Na pewno było lepiej niż ostatnio w Bielsku-Białej, ale nas to nie cieszy. Dalej jest taki sam wynik. Mam nadzieję, że teraz na papierze łatwiejszy przeciwnik i pokażemy swoją siatkówkę, na co nas stać i przywieziemy do Opola trzy punkty – stwierdziła Sieradzka.

Oliwia Sieradzka była najlepiej punktującą siatkarką swojego zespołu. Zdobyła 10 punktów, atakując z 42% skutecznością. Po drugiej stronie siatki liderką była Mackenzie May, która zdobyła 18 punktów (57% skuteczności). Dwucyfrową zdobycz na swoim koncie zapisały również Andrea Mitrović oraz Ana Bjelica.