Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pokaz siły Budowlanych

TL: Pokaz siły Budowlanych

UNI Opole w żadnym momencie meczu przeciwko Grot Budowlanym Łódź nie mogło nawet myśleć o zwycięstwie. Łodzianki pokazały, że pokonanie mistrzyń Polski w pierwszej kolejce nie było przypadkiem i od pierwszego do ostatniego gwizdka w Opolu pewnie zmierzały do zwycięstwa 3:0.

Zgodnie z przewidywaniami trener Maciej Biernat nie zmienił składu w porównaniu z meczem derbowym. Od początku było widać, że łódzki zespół będzie kontynuował dobrą grę w polu zagrywki. Opolankom ciężko było jednak znaleźć właściwy rytm w ataku. Autowy atak Marty Pamuły dał Budowlanym prowadzenie (5:2). Swoje w polu zagrywki dołożyła do wyniku także Małgorzata Lisiak. Łódzki blok radził sobie z atakami Sieradzkiej. Ciężko było znaleźć siłę ofensywną również wśród innych atakujących. Piłkę setową atakiem z szóstej strefy zdobyła Mitrović (24:17), a wynik seta zakończył as serwisowy autorstwa Pol (25:17).

Zespoły rozpoczęły drugą odsłonę w niezmienionych składach. Opolski blok znalazł rozwiązanie na ataki Mackenzie May (2:1). Znacznie lepiej czuła się w tym elemencie Oliwia Sieradzka. Błędy własne nie pomagały gospodyniom w nawiązaniu równej walki. Szczęście sprzyjało przyjezdnym (14:8), a kontrataki bezwzględnie wykorzystywała Bjelica. Wynik podratował jeszcze opolski blok, który dwa razy z rzędu zatrzymał Andreę Mitrović (21:16). Kłopoty w końcówce seta udało się uspokoić dopiero pewnym uderzeniem May (24:20). Kiwka Lisiak zakończyła seta (21:25).

Kinga Różyńska pozostała w miejscu Marty Pol, która w trakcie drugiego seta zeszła z boiska z drobnym urazem. Świetna praca w polu zagrywki przynosiła łodziankom owoce w postaci dobrych okazji do kontrataku. Część z nich łódzkie skrzydłowe wykorzystywały za pomocą kiwek (13:8). Znakomicie na siatce czuła się Małgorzata Lisiak. Szansę do gry ze względu na wysokie prowadzenie drużyny z Łodzi dostały Natalia Lijewska i Weronika Sobiczewska. Małgorzata Lisiak zdobyła punkt kończący spotkanie (25:16).

MVP: Mackenzie May

UNI Opole – Grot Budowlani Łódź 0:3
(17:25, 21:25, 16:25)

UNI: Orzyłowska (3), Olaya (7), Pamuła (8), Połeć (7), Sieradzka (8), Bińczycka (1), Adamek (libero) oraz Barbero i Janicka
Budowlani: Pol (1), Lisiak (10), Łazowska (3), Bjelica (12), Mitrovic (15), May (18), Łysiak (libero, 1) oraz Wilińska, Kukulska, Różyńska (1), Sobiczewska i Lijewska