Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Olivia Różański siatkarką DPD Legionovii

Olivia Różański siatkarką DPD Legionovii

fot. Łukasz Krzywański

DPD Legionovia nie próżnuje na rynku transferowym. Klub związał się dwuletnim kontraktem z najlepiej punktującą przyjmującą żeńskiej ekstraklasy – Olivią Różański.

Obchodząca dziś 23-cie urodziny przyjmująca była w ostatnim sezonie wyróżniającą się postacią ligi. Zdobyła aż 348 punktów, co było najlepszym wynikiem wśród przyjmujących, a trzecim pośród wszystkich zawodniczek LSK. Obok potężnych ataków wyróżniała się również w bloku – w minionej edycji rozgrywek zdobyła tym elementem 42 punkty, co było najlepszym wynikiem wśród wszystkich przyjmujących.Mierząca 184 cm wzrostu skrzydłowa przyszła na świat we francuskim Albi. Jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, a ostatnie trzy sezony spędziła w ekipie BKS Bielsko-Biała. Za nią debiut w barwach reprezentacji Polski. – Bardzo się cieszę, że przez najbliższe dwa lata będę zawodniczką DPD Legionovii. Mam nadzieję, że pod okiem trenera Alessandro Chiappiniego rozwinę się jako siatkarka i razem z zespołem osiągniemy wspaniałe sukcesy – powiedziała Olivia Różański.

Olivia to ogromny talent. Pomimo młodego wieku, jest już doświadczona w naszej najwyższej klasie rozgrywkowej – powiedział trener Alessandro Chiappini. – Ma ogromne umiejętności: zarówno fizyczne, jak i techniczne. Lubię jej osobowość i boiskowy charakter. Podoba mi się też jej ciągła chęć rozwoju siatkarskiego.

Skład DPD Legionovii (stan: 5 czerwca 2020)
rozgrywające: Alicja Grabka, Diana Dąbrowska
przyjmujące: Jessica Rivero Marin, Olivia Różański, Daria Szczyrba, Zana Zdovc Sporer
atakujące: Julie Oliveira Souza, Marta Matejko
środkowe: Maja Tokarska, Shelly Stafford, Paulina Majkowska
libero: Izabela Lemańczyk, Klaudia Kulig

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: dpd.legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved