Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ofelia Malinov: Wreszcie przyszedł czas zemsty

Ofelia Malinov: Wreszcie przyszedł czas zemsty

fot. volleyball.it

– Wreszcie przyszedł czas zemsty – powiedziała rozgrywająca włoskiego zespołu Ofelia Malinov, która razem z koleżankami z reprezentacji zdobyła w Belgradzie złoty medal mistrzostw Europy, pokonując w finale Serbię 3:1. – Jestem trochę smutna, ponieważ przegrałyśmy ten finał i stało się to w stolicy naszego kraju – mówiła Katarina Lazović.

– Serbia to bardzo silna drużyna i przez ostatnie pięć lat nie byłyśmy w stanie z nią wygrać. Ale dzisiaj, tutaj w Belgradzie, tutaj na tych mistrzostwach Europy, zrobiłyśmy to i jest jeszcze piękniej! Bardzo się cieszę, że mój trener dał mi możliwość wejścia. Jesteśmy jedną drużyną i wszyscy są zawsze gotowi do poświęceń. To było bardzo długie lato i to było idealne, cudowne zakończenie – podkreślała reprezentantka Włoch.Włoskie siatkarki zdetronizowały złote medalistki dwóch ostatnich czempionatów. Dodały do swojej kolekcji trzecie złoto EuroVolley po dwóch tytułach w 2007 i 2009 roku. Przypomnijmy, że ten drugi sukces zanotowały w Łodzi, a na trzecim stopniu podium stanęły wówczas polskie siatkarki. Paola Egonu została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką turnieju (MVP).

– Jestem trochę smutna, ponieważ przegrałyśmy ten finał i stało się to w stolicy naszego kraju. Ale każda z nas dała z siebie wszystko w tym turnieju. Całe lato było bardzo ciężkie i jestem bardzo dumna z mojej drużyny i sztabu szkoleniowego, a srebro jest dla nas jak złoto – powiedziała Katarina Lazović, reprezentantka Serbii.

Lazović podobnie jak kilka jej koleżanek z reprezentacji kraju, jest doskonale znana polskim kibicom siatkówki. Trzecie miejsce zajęła Turcja po zwycięstwie nad Holandią. W opinii większości fachowców trójka czołowych drużyn ME stanowi obecnie ścisłą czołówkę drużyn kontynentu. – Nie potrafię teraz wytłumaczyć swoich uczuć. Jestem naprawdę szczęśliwa, bo wykonaliśmy świetną robotę. Zakończyliśmy ten turniej z brązem i jest to dla nas ważne – powiedziała turecka rozgrywająca Cansu Ozbay.

źródło: tauronliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę