Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Nowy klub siatkarski w Toruniu, właścicielem Wilfredo Leon

Nowy klub siatkarski w Toruniu, właścicielem Wilfredo Leon

W kolejnym sezonie w lidze zadebiutuje klub Anioły UMK Toruń. Celem jaki postawiono przed drużyną jest awans do I ligi już w najbliższym sezonie, a potem Plus Liga. Jednym z udziałowców i „twarzą” będzie reprezentant Polski Wilfredo Leon, który będzie także firmował siatkarską akademię w Toruniu.

Prace nad stworzeniem nowego klubu trwały od wielu miesięcy, a we wtorek oficjalnie zostało to potwierdzone: jesienią zadebiutuje w rozgrywkach ligowych drużyna siatkarzy z Torunia. Prezesem będzie Karol Lejman, jeden z właścicieli i prezes One Sport, firmy marketingowej, dotąd związanej głównie z rynkiem żużlowym. Drużyna będzie grała w zmodernizowanej hali SP 28 na Skarpie, a nazwa klubu to Anioły UMK Toruń. To także jasny sygnał, że organizacja będzie związana ze środowiskiem akademickim i studenckim.Najważniejszą postacią – twarzą projektu i jednym z właścicieli spółki – będzie Wilfredo Leon. To nazwisko zapewni z miejsca rozgłos klubowi. Wychowany na Kubie reprezentant Polski uznawany jest za najlepszego siatkarza świata. Jego związek z Toruniem nie jest przypadkowy. Żoną siatkarza jest Małgorzata, który pochodzi z Ciechocinka, a wychowywała się i uczyła w Toruniu (skończyła Liceum Akademickie). To dzięki niej Leon został jednym z ambasadorów toruńskiej Plaży Gotyku. Małgorzata Leon także znajdzie się we władzach nowego klubu.

– Dlaczego Toruń? Bo to jest miasto, z którego pochodzi moja żona. Po drugie, to miasto historyczne, w którym zawsze sport stał na wysokim poziomie, ale dotąd brakowało męskiej siatkówki – podkreśla Wilfredo Leon. – Moje marzenie to zbudowanie drużyny na takim wysokim poziomie, jak choćby ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Wierzę, że także Akademia urośnie bardzo wysoko, a w tym projekcie będzie pomagała mi moja żona Małgorzata. Czasy są trudne, ale mam nadzieję, że pandemia wkrótce się skończy i pokażemy, że mamy dużo do zrobienia.

Celem toruńskich siatkarzy w najbliższym sezonie ma być awans do I ligi. Tam będą już transmisje w telewizji i szansa na okrzepnięcie, aby w kolejnym etapie rozwoju zaatakować Plus Ligę. Równocześnie z seniorską drużyną powstanie w Toruniu Akademia Wilfredo Leona, która zajmie się pracą z młodzieżą.  – Mamy bardzo ambitne plany, stawiamy poprzeczkę wysoko, ale chcemy robić wszystko w odpowiednim tempie – podkreśla Karol Lejman. – Naszym celem jest awans do Tauron I ligi i tam chcemy ogrywać się i budować pozycję na siatkarskiej mapie. Zebraliśmy ekipę z wielką pasją, która chce osiągać wyznaczone cele. Udało nam się stworzyć schemat piramidy, która ma szansę sprawić, aby Toruń był także miastem siatkarskim.

– Warto podkreślić, że ten projekt jest także wielkim dziełem pani Małgorzaty Leon. Anioły UMK i Akademia Wilfreda Leona to integralna część polskiej siatkówki, która jest sportem narodowym i szybuje bardzo wysoko. Bardzo się cieszę, że patronuje im siatkarz uważany za najlepszego na świecie. Bardzo dobre, że w Toruniu powstaje klub profesjonalny, ale naprawdę świetnie, że Wilfredo Leon tworzy swoją akademię. To czytelny przekaz dla dzieciaków. Warto być jak Leon, a siatkówka jest cool – podkreśla Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę