Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowy atakujący w GKS-ie Katowice

Nowy atakujący w GKS-ie Katowice

fot. GKS Katowice

Do kadry GKS-u Katowice na sezon 2021/22 dołączył atakujący Damian Domagała, który ostatnio reprezentował Asseco Resovię Rzeszów. O miejsce w podstawowym składzie rywalizował będzie z o wiele bardziej doświadczonym Jakubem Jaroszem.

Nowy zawodnik siatkarskiej GieKSy spędził ostatni sezon w barwach Asseco Resovii Rzeszów, w barwach której rozegrał 21 meczów i zdobył 40 punktów. Rok wcześniej Damian Domagała zadebiutował na poziomie PlusLigi jako siatkarz Cuprum Lubin, zaś jego pierwszym klubem po zakończeniu gry i nauki w SMS-ie PZPS Spała było włoskie Tonno Callipo Vibo Valentia, w którym występował w latach 2017-2019 i rozegrał 52 spotkania na poziomie Serie A1.Mierzący 200 cm wzrostu atakujący z Łodzi to jeden z przedstawicieli słynnego, złotego pokolenia polskich siatkarzy z roczników 1997/1998. Domagała do swojego siatkarskiego CV dopisał mistrzostwa Europy i świata kategorii kadetów oraz juniorów, a także triumf w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2015 i srebrny medal na rozgrywanej w 2019 roku Uniwersjadzie. Był on wraz z Jakubem Szymańskim członkiem drużyny SMS-u PZPS Spała, która w 2016 roku rywalizowała z GKS-em Katowice o mistrzostwo I ligi siatkarzy.

– Damian to niezwykle utalentowany zawodnik młodego pokolenia. Naszym zdaniem będzie bardzo dobrze uzupełniał się z doświadczonym filarem naszego zespołu, jakim jest Jakub Jarosz. Bardzo się cieszymy, że dołącza do naszego zespołu i liczymy, że wkrótce pokaże pełnię swoich możliwości – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji górnośląskiego klubu Jakub Bochenek.

– GKS to klub z wieloletnimi tradycjami. Opiera się na części doświadczonych zawodników i części młodych oraz ambitnych siatkarzy, czyli mieszance, która według mnie jest w stanie razem osiągnąć coś dużego – powiedział Damian Domagała, nowy zawodnik katowickiej drużyny.  – Wybór był prosty – przyznał Damian Domagała. – GKS to klub z wieloletnimi tradycjami. Opiera się na części doświadczonych zawodników i części młodych oraz ambitnych siatkarzy, czyli mieszance, która według mnie jest w stanie razem osiągnąć coś dużego – dodał nowy zawodnik górnośląskiej drużyny.

O miejsce w podstawowym składzie będzie on rywalizował z Jakubem Jaroszem, więc nie będzie mu łatwo przebić się do szóstki. – Jest to bardzo doświadczony zawodnik. Przy wyborze klubu kierowałem się również tym, aby rywalizacja o miejsce w składzie toczyła się ze starszym i bardziej doświadczonym zawodnikiem, od którego będę mógł podpatrzeć różne aspekty siatkarskie. Uważam, że Jakub Jarosz jest doskonałym przykładem zawodnika, od którego można się czegoś nauczyć – stwierdził Domagała.

Ostatni sezon spędził on w Asseco Resovii Rzeszów, ale w swojej karierze ma na koncie także włoską przygodę. – Zagraniczny pobyt był trudnym okresem, ponieważ jako młody chłopak wyjechałem daleko od domu, ale wspominam go bardzo dobrze. Każdy okres nauczył mnie czegoś innego i z każdego z nich jestem zadowolony – podkreślił ofensywny zawodnik GKS-u, który liczy, że kolejny sezon zarówno dla niego, jak i dla katowickiego zespołu będzie owocny. – Chciałbym wnieść do drużyny dużo pozytywnej energii i pomóc jej, abyśmy razem wywalczyli coś wielkiego – zakończył Damian Domagała.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: opr. własne, siatkowka.gkskatowice.eu, YouTube - GKS Katowice

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę