Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemiecki klub znalazł następcę Polaka – 27 latek poprowadzi zespół

Niemiecki klub znalazł następcę Polaka – 27 latek poprowadzi zespół

fot. SWD powervolleys Duren

Matti Alatalo będzie od przyszłego sezonu trenerem klubu z czołówki siatkarskiej Bundesligi – SWD Powervolleys Düren. Fiński szkoleniowiec ma 27 lat i obecnie prowadzi drużynę Karelian Hurmos. Przypomnijmy, że ekipę z Düren trenował do niedawna Polak Rafał Murczkiewicz.

Po porażce 1:3 z Berlin Recycling Volleys w finale Pucharu Niemiec, na początku marca klub SWD Powervolleys Düren rozstał się z dotychczasowym szkoleniowcem. Rafał Murczkiewicz prowadził tę drużynę od 2020 roku. Wywalczył z nią dwa brązowe medale Bundesligi (2021, 2022) i zagrał w Lidze Mistrzów CEV. Murczkiewicza zastąpił jego dotychczasowy asystent – Björn-Arne Alber.Klub poinformował, kto poprowadzi drużynę siatkarzy w kolejnym sezonie. Nowym trenerem zostanie Matti Alatalo (rocznik 1995). Szkoleniowiec pochodzi z Finlandii. Jako zawodnik grał na pozycji libero. Już w 2016 roku rozpoczął pracę trenerską, najpierw w roli asystenta w kilku klubach i fińskiej kadrze U17. Od 2020 roku jest pierwszym trenerem drużyny Karelian Hurmos.

Caly artykuł dostępny w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę