Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Stuttgart zgodnie z planem, wpadka Dresdner SC

Niemcy K: Stuttgart zgodnie z planem, wpadka Dresdner SC

W Niemczech rozegrano pierwsze mecze półfinałowe Bundesligi siatkarek. Allianz MTV Stuttgart z Julią Nowicką w składzie pokonał 3:1 Palmberg Schwerin i jest już o krok od awansu do finału. Niespodziewanym wynikiem zakończył się mecz w Dreźnie, w którym gospodynie uległy w trzech setach SC Poczdam. Jeśli podopieczne trenera Alexandra Weibla przegrają również drugi mecz, zabraknie ich w finale.

Zwycięzca rudny zasadniczej niemieckiej Bundesligi siatkarek – Allianz MTV Stuttgart, w półfinale do dwóch wygranych meczów rywalizuje z Palmbergiem Schwerin. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane w Stuttgarcie, a zespół Julii Nowickiej wygrał je 3:1.

Pierwsze dwa sety przebiegały pod dyktando gospodyń, które bardzo pewnie i wyraźnie wygrały do 18 i 14. W trzeciej partii inicjatywę przejęły przyjezdne, jednak w końcówce zespół ze Stuttgartu zdołał wyrównać. Po walce na przewagi Palmberg wygrał jednak 32:30 i pozostał w grze. Czwarta partia to znów dominacja gospodyń, które ostatecznie wygrały pierwsze spotkanie i są bliżej awansu do finału.

Świetne spotkanie rozegrały Simone Lee (26 pkt.) oraz Krystal Rivers (27 pkt.). W zespole ze Schwerina 14 punktów na swoim koncie miała Stephanie Samedy. Grą drużyny ze Stuttgartu cały mecz kierowała Ilka van de Vyver, Julia Nowicka pojawiała się na zmiany w drugim, trzecim i czwartym secie i zanotowała jeden as serwisowy.

W drugim meczu półfinałowym Dresdner SC niespodziewanie przegrał 0:3 z SC Poczdam. Podopieczne trenera Alexandra Weibla najbardziej muszą żałować drugiej partii, w której przez niemal cały czas prowadziły, przegrywając ją w końcówce. Drużynę z Poczdamu do wygranej poprowadziła Anett Nemeth, która zdobyła dla przyjezdnych 21 punktów. W zespole z Drezna 17 punktów na swoim koncie miała Maja Storck.

Drugie mecze półfinałowe odbędą się już w najbliższy wtorek. Jeśli Dresdner SC przegra w Poczdamie, będzie się musiał pożegnać z marzeniami o złotym medalu i tytule mistrzowskim.