Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Pierwszy mecz finałowy dla SC Poczdam

Niemcy K: Pierwszy mecz finałowy dla SC Poczdam

SC Poczdam

W niemieckiej Bundeslidze kobiet rozpoczęła się finałowa rywalizacja. Gospodarzem pierwszego finałowego starcia był Allianz MTV Stuttgart, ale nie wykorzystał on atutu własnego parkietu i przegrał 0:3 z SC Poczdam. Liderką zwycięskiej ekipy była Laura Emonts.

Siatkarki Allianz MTV Stuttgart i SC Poczdam rozpoczęły walkę o złoty medal ligi niemieckiej kobiet. We wtorek rozegrano pierwszy z finałowych meczów, ale miał on dość jednostronny przebieg. Już na początku spotkania na kilka oczek odskoczyły siatkarki z Poczdamu (8:5), a wraz z rozwojem premierowej odsłony, powiększały swoją zaliczkę (16:8). SC Poczdam nie oddało inicjatywy już do końca tego seta, pewnie triumfując 25:19. Trochę więcej walki gospodynie ze Stuttgartu pokazały w drugiej części meczu. Tym razem nie pozwoliły rywalkom odskoczyć aż tak wyraźnie, ale te cały czas utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie. Nie oddały go do samego końca i wygrały tym razem 25:22. Do połowy trzeciej odsłony Allianz MTV Stuttgart także trzymał się dość blisko wyraźnie lepiej dysponowanych przyjezdnych (14:16), ale końcówka przebiegała już pod całkowite dyktando SC Poczdam, które wygrywając 25:18, triumfowały w całym meczu 3:0 po zaledwie 78 minutach gry.

SC Poczdam zdecydowanie lepiej poradził sobie w ofensywie, kończąc 49% swoich akcji, choć to gospodynie spotkania mogły pochwalić się 7 blokami. Zespołowi ze Stuttgartu nie pomogło 19 oczek wywalczonych przez Krystal Rivers czy 15 punktów Simone Lee. Przyjezdne miały o wiele bardziej zbilansowaną dystrybucję piłek. Oprócz Laury Emonts, która mogła pochwalić się 15 punktami, dwucyfrową zdobycz zanotowały na swoim koncie także Valeria Papa oraz Anett Nemeth.

Julia Nowicka w szeregach Allianz MTV Stuttgart pojawiała się jedynie na zmiany. Polska rozgrywająca wchodziła w każdym z trzech rozegranych setów, w sumie zagrywała pięć razy, a jeden z tych serwisów był asem.

Drugi finałowy pojedynek odbędzie się w najbliższy piątek, a gospodarzem będzie drużyna z Poczdamu. Rywalizacja w walce o złoty medal toczy się do trzech zwycięstw.