Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Kolejny wygrany mecz zespołu ze Stuttgartu

Niemcy K: Kolejny wygrany mecz zespołu ze Stuttgartu

Lider niemieckiej Bundesligi siatkarek, Allianz MTV Stuttgart pokonał 3:1 Palmberg Schwerin i ma obecnie siedem punktów przewagi nad rywalami. Niestety wygląda na to, że Julia Nowicka straciła miejsce w podstawowej szóstce zespołu. Swoje mecze w ten weekend wygrały również Dresdner SC, Ladies in black Aachen oraz VfB Suhl. Kolejne dwa spotkania zostały przełożone na inny termin.

Allianz MTV Stuttgart nadal pozostaje niepokonany w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi. W piątek drużyna lidera tabeli pokonała 3:1 Palmberg Schwerin i powiększyła swoją przewagę nad rywalami. Zespół ze Stuttgartu w dziewięciu dotychczasowych meczach zdobył 25 punktów,

Niestety, to kolejny mecz, który Julia Nowicka rozpoczęła na ławce rezerwowych. W podstawowej szóstce zadomowiła się już Ilke van de Vyver, Polka pojawiła się tylko na chwilę w drugim i czwartym secie potkania. Najskuteczniejszymi siatkarkami zespołu gospodyń w tym meczu były Simone Lee (20 punktów) oraz Krystal Rivers (21 punktów).

Na drugie miejsce w tabeli awansował zespół Ladies in black Aachen, który obecnie ma 18 punktów na koncie i jeden mecz rozegrany mniej. Liderką zwycięskiego zespołu była Jana Franziska Poll, która zdobyła w tym meczu 24 punkty. Ladies in black wyprzedzają o jeden punkt SC Poczdam, którego wyjazdowe spotkanie z VC Neuwied 77 zostało przełożone na inny termin.

Czwarty w tabeli Bundesligi VfB Suhl Thüringen nie miał większych problemów z pokonaniem na wyjeździe w trzech setach USC Münster. Świetne spotkanie rozegrała Danielle Harbin, która zdobyła dla swojej drużyny 23 punkty. VfB Suhl zrównał się punktami z SC Poczdam i ma jeden więcej od Dresdner SC. Siatkarki z Drezna pokonały w Vilsbiburgu Rote Raben 3:1.Ich liderką jak zawsze była Maja Storck (20 pkt.), 17 punktów zdobyła Jennifer Janiska. Na 22 grudnia zostało przełożone spotkanie Schwarz-Weiss Erfurt z Nawaro Straubing.