Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy K: Allianz Stuttgart nadal liderem, VC Neuwied 77 przegrał cztery razy

Niemcy K: Allianz Stuttgart nadal liderem, VC Neuwied 77 przegrał cztery razy

Od poniedziałku do niedzieli rozgrywano mecze niemieckiej Bundesligi siatkarek, odrabiając zaległości. Allianz MTV Stuttgart pokonał we wtorek Nawaro Straubing 3:0 i nadal zachowuje pozycję lidera, niestety sobotni mecz zespołu Julii Nowickiej w Schwerinie został odwołany. Co ciekawe, w ciągu siedmiu dni aż cztery spotkania rozegrał ostatni w tabeli VC Neuwied 77 – wszystkie cztery mecze przegrał, nie zdobywając nawet seta.

Allianz MTV Stuttgart pewnie wygrał we wtorek zaległe spotkanie z Nawaro Straubing w trzech setach i umocnił się na pozycji lidera. Co ciekawe w trzeciej partii siatkarki ze Stuttgartu prowadziły już 16:6 i niemal dały się dogonić. Ostatecznie wygrały tę partię do 21.

Liderką zespołu w tym spotkaniu była T’ara Caesar, która zdobyła 13 punktów. Julia Nowicka jak zwykle pełniła rolę rezerwowej i pojawiła się na boisku tylko raz w trzecim secie na zagrywkę.

Drugi w tabeli SC Poczdam dwukrotnie zmierzył się z ostatnim w tabeli VC Neuwied 77 i dwukrotnie wygrał 3:0. W piątkowym meczu w Poczdamie wyróżniała się Adela Helić, która zdobyła dla gospodyń 20 punktów. W niedzielę nie zagrała w meczu wyjazdowym, a pod jej nieobecność najlepiej punktowały Valeria Papa (18 pkt.) i Tatjana Bokan (16 pkt.). W minionym tygodniu zespół VC Neuwied 77 przegrał również dwukrotnie z Palmbergiem Schwerin. W poniedziałkowym meczu w Schwerinie po 13 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyły Lindsey Ruddins oraz Annegret Hölzig. Dwa dni później w meczu wyjazdowym liderką Palmbergu była Lina Alsmeier (16 pkt.). Zespół ze Schwerinu zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli Bundesligi.

Trzeci w tabeli Dresdner SC dopisał sobie trzy punkty po wygranej we własnej hali z Rote Raben Vilsbiburg. Świetne spotkanie rozegrała Maja Storck, która zdobyła 25 punktów. W zespole z Vilsbiburga jako rezerwowa wchodziła rozgrywająca Magdalena Gryka. Ladies in black Aachen wygrały u siebie z VC Wiesbaden 3:1 i powiększył swoją przewagę w tabeli nad rywalkami do 7 punktów. Liderką gospodyń była w tym meczu Jana Franziska Poll, zdobywczyni 21 punktów. W ostatnim meczu tego tygodnia w lidze niemieckiej Nawaro Straubing uległo we własnej hali 0:3 rywalkom z Erfurtu. Najwięcej, bo 15 punktów, dla zwycięskiego zespołu zdobyła Jazmine White. Zespół Schwarz-Weiss zajmuje 10. miejsce w tabeli Bundesligi liczącej 12 drużyn.