Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Następne pożegnania w Jokerze Świecie

Następne pożegnania w Jokerze Świecie

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

Kolejne pożegnania w Jokerze Świecie – zespół opuszczą po tym sezonie libero Aleksandra Żurawska i rozgrywająca Patrycja Tomczyk. W sumie z Jokera odchodzi osiem siatkarek i wiele wskazuje na to, że pozostałe pięć kibice będą mogli oglądać w Świeciu w przyszłym sezonie. Wszyscy czekają również niecierpliwie na pozytywną decyzję PLS SA w sprawie przyjęcia klubu do TAURON Ligi.

Patrycja Tomczyk po dwóch latach żegna się z klubem ze Świecia. To kolejna zawodniczka, która po dwóch latach spędzonych w Jokerze, opuszcza klub. Jej rozwaga i umiejętność trzymania nerwów na wodzy, bardzo często pomagały uspokoić grę na boisku. Jako rozgrywająca wyróżniała się niekonwencjonalnymi zagraniami, które wielokrotnie gubiły blok przeciwniczek. – Chciałabym podziękować wszystkim za wspaniałe, obfitujące w wiele sukcesów wspólne dwa lata spędzone w Świeciu. To była przyjemność być częścią tej drużyny. Razem z dziewczynami stworzyłyśmy świetną atmosferę. Dziękuję także kibicom i wszystkim osobom, które wspierały nasze zmagania w I lidze. Życzę wszystkim tego co najlepsze i trzymam kciuki za kolejny sezon – powiedziała Tomczyk cytowana przez klubową stronę.

Aleksandra Żurawska zdecydowała się zakończyć współpracę ze świeckim klubem. Ta siatkarka na pewno zostanie w pamięci kibiców na długo. Była pewnym punktem zespołu. Nie było dla niej piłki nie do podbicia, a jej spektakularne obrony wzbudzały ogromne emocje na trybunach i napędzały grę Jokera. Po trzech sezonach spędzonych w Świeciu, zdecydowała się opuścić drużynę. – Przepracowane lata w tym klubie to najlepsze początki mojej seniorskiej siatkówki, jakie mogłam sobie wymarzyć. Emocje, ambicja, walka i zaangażowanie towarzyszyły mi każdego i pozwalały rozwijać się nie tylko siatkarsko. Bardzo dziękuję wszystkim trenerom, moim wspaniałym koleżankom oraz kibicom, bo dzięki wam Joker sięgnął po złoto drugi raz z rzędu. Cieszę się ,że mogłam być częścią tej drużyny. Ja jako Jumbo nie żegnam się z wami na zawsze, lecz mówię wszystkim do zobaczenia  – stwierdziła była już libero Jokera.

Wcześniej z mistrzem I ligi kobiet pożegnały się już Paulina Majkowska, Gabriela Borawska, Oriana Miechowicz, Weronika Fojucik, Agata Trubyła i Adrianna Lewandowska. Z pierwszym zespołem rozstaje się również drugi trener, Miłosz Szwaba, który przejmie drużynę młodziczek Jokera Świecie. Jak poinformował klub to koniec pożegnań w Świeciu, co oznaczałoby, że w barwach Jokera w przyszłym sezonie ponownie zobaczymy rozgrywającą Katarzynę Wenerską, środkową Paulinę Brzoskę, przyjmujące Adriannę Kukulską i Polę Nowacką a także atakującą Wiktorię Kowalską. Czy tak będzie na pewno, przekonamy się w najbliższych dniach. W Świeciu czekają również niecierpliwie na pozytywną decyzję PLS SA w sprawie przyjęcia klubu do TAURON Ligi.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: inf. własna, joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved