Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > MUKS Joker Świecie zagra w TAURON Lidze

MUKS Joker Świecie zagra w TAURON Lidze

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

Najlepsza drużyna I ligi kobiet w sezonie 2020/2021 zagra w TAURON Lidze. Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki S.A. podjęła warunkową uchwałę w tej sprawie. Beniaminek po raz pierwszy będzie miał szansę mierzyć się z najlepszymi drużynami w kraju już 19 września, gdy TAURON Liga rozpocznie nowy sezon.

Decyzję o przyjęciu do TAURON Ligi drużyny MUKS Joker przyjęto w Świeciu z euforią. – Nasz klub od lat stawia na solidność, pracę z młodzieżą i stopniowy rozwój, bardzo się cieszę, że teraz przed nami kolejne wyzwania już w elicie – podkreśla Andrzej Nadolny, prezes klubu ze Świecia. – To dla nas duża szansa rozwoju, długo na nią czekaliśmy. Cieszę się, że udało się i zagramy w TAURON Lidze.Klub z trzydziestotysięcznego Świecia już w zeszłym roku triumfował w rozgrywkach I ligi kobiet, lecz nie zdecydował się walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. – To była bardzo trudna decyzja, lecz chcieliśmy być gotowi na grę TAURON Lidze – mówi prezes Nadolny. – Teraz jesteśmy, budujemy drużynę walczącą, jestem pozytywnie nastawiony i liczę, że będziemy dobrze reprezentować nasz region.

Wydanie decyzji w sprawie MUKS Joker poprzedził szczegółowy audyt przeprowadzony przez firmę Deloitte, wizytacja przedstawicieli Rady Nadzorczej. Decyzja Rady PLS jest warunkowa, klub jest jeszcze w trakcie przekształcania się w spółkę. – To nowy, dynamiczny ośrodek, w którym widać ogromną miłość do siatkówki – mówi Andrzej Gołaszewski, przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Cieszę się, że mamy nowe miejsce na siatkarskiej mapie Polski.

– Zobaczymy jak beniaminek spisze się w TAURON Lidze, wszyscy będziemy trzymać kciuki, by ich awans nie był tylko epizodem, a zostali w naszej lidze na lata – dodaje Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved