Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-19 M: Coraz bliżej końcowych rozstrzygnięć

MŚ U-19 M: Coraz bliżej końcowych rozstrzygnięć

Za nami kolejne mecze rundy finałowej mistrzostw świata U-19. Wiadomo już, o które miejsca w końcowej klasyfikacji powalczą poszczególne drużyny.

W rywalizacji o miejsca 17-20 Chile otrzymało walkower za mecz z Nigeryjczykami, którzy nie pojawili się na mistrzostwach świata, zaś siatkarze z Kostaryki pokonali Indie 3:2. O miejsca 15-16 zagrają Portorykańczycy z Serbami, zaś o pozycje 13-14 powalczą zespoły narodowe Kolumbii i Argentyny. Trzeba jednak przyznać, że Kolumbijczycy nie mieli łatwego zadania, bowiem wygrali z Portoryko dopiero po walce w pięciu setach. 23 punkty dla Kolumbii zdobył Franco De La Torre, a 20 dołożył Dylan Velazquez.

Łatwiejszą przeprawę mieli Argentyńczycy. Oddali oni Serbom tylko pierwszego seta, w dużej mierze poprzez popełnione błędy własne. Liderem Argentyńczyków był Iñaki Ramos, który wywalczył 23 punkty. 15 „oczek” dorzucił Fausto Diaz.

O miejsca 9-10 zagrają Brazylijczycy i Słoweńcy. Ci pierwsi pokonali Meksyk 3:1. Stratę pierwszego seta można nazwać wypadkiem przy pracy, bowiem Meksykanie wygrali 26:24, a w kolejnych partiach dominacja Brazylii była niezaprzeczalna. Liderami Canarinhos byli Bryan Alves (20 punktów) i Henrique Guedes (18 pkt.). Z kolei Słoweńcy wygrali 3:1 z Japonią. Ekipa z Europy z dobrej strony pokazała się szczególnie w drugim secie, w którym wygrali do 6. Słoweński zespół aż 18 punktów zdobył blokiem, zdecydowanie lepiej spisywał się również na zagrywce. Liderem był Luka Marovt, zdobywca 21 „oczek”.

Bułgarzy i Belgowie zmierzą się o miejsca 5-6. Oba zespoły mają za sobą trudną przeprawę. Bułgaria pokonała 3:2 Egipt, a Belgia w takim samym stosunku setów wygrała z Włochami. Belgijska drużyna narodowa zaprezentowała dużo zimnej krwi, bowiem w tie-breaku triumfowała 17:15. W meczu Bułgarii z Egiptem liderami zwycięzców byli Kristian Titriyski (23 punkty) i Aleksandar Kandew (22 pkt.). W rywalizacji Belgii z Włochami ciężar gry w zwycięskiej ekipie wziął na siebie Eliot De Vleeschhauwer, który zdobył 23 „oczka”.