Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorów: Inauguracja finału pod znakiem trzysetówek

MP juniorów: Inauguracja finału pod znakiem trzysetówek

fot. pzps.pl

W Bartoszycach rozpoczęły się finały mistrzostw Polski juniorów. W stawce jest osiem drużyn. Rywalizację rozpoczęły zmagania grupowe. W grupie A triumfowały Chemeko-System Gwardia Wrocław oraz KS Metro Warszawa, zaś w grupie B  ze zwycięstw cieszyli się siatkarze z Jastrzębia-Zdroju oraz Gdańska.

Grupa A:Na otwarcie turnieju spotkały się zespoły Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy i UKS SMS Joker Piła. Pierwszy set meczu był bardzo wyrównany, jednak jak pokazały to kolejne odsłony, był tylko przetarciem dla wrocławian. Dwie następne partie należały do siatkarzy Gwardii, w których szeregach szalał Tytus Nowik. Mistrz świata U19 prezentował znakomitą jakość w ofensywie i był pewną opcją swojego rozgrywającego. W całym spotkaniu popełnił tylko jeden błąd w ataku, a wspierany w polu serwisowym przez Kamila Szymenderę (który posłał 6 punktowych zagrywek) doprowadził swój zespół do pierwszego zwycięstwa w turnieju.

Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy – UKS SMS Joker Piła 3:0
(28:26, 25:18, 25:13)

W drugim meczu KS Metro Warszawa pokonał AKS V LO Rzeszów. Od pierwszego seta warszawianie prezentowali dobry poziom gry, a świetne spotkanie rozgrywał Piotr Śliwka. W drugim secie zespół ze stolicy zaliczył ewidentny spadek formy, co natychmiast wykorzystali rzeszowianie, wysoko wygrywając tę część spotkania. W trzeciej partii w ekipie z Podkarpacia pojawiło się sporo błędów w ataku, co było podyktowane rewelacyjną dyspozycją w polu serwisowym zawodników Warszawy. Szczególnie dobrze radził sobie Piotr Śliwka, słusznie wybrany zawodnikiem MVP.

KS Metro Warszawa – AKS V LO Rzeszów 3:1
(25:21, 11:25, 25:16, 25:20)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A turnieju finałowego MP juniorów


Grupa B:

W drugiej części dnia na boisko wybiegli siatkarze AT Jastrzębskiego Węgla i ECO-Team AZS Stoelzle Częstochowy. W „derbach Śląska” lepsi okazali się jastrzębianie, którzy od początku bardzo dobrze weszli w mecz. Świetną pracę na środku wykonywał Mateusz Kufka, który skończył spotkanie z ponad 80-procentową skutecznością w ataku. Bardzo dobrze spisywał się też Przemysław Peryt, do którego trafiła nagroda dla najlepszego zawodnika meczu. W ostatniej partii częstochowianie byli o krok od przedłużenia spotkania, mając wiele punktów zapasu, jednak podopieczni Dariusza Luksa byli w stanie odrobić stratę, a potem wygrać na przewagi.

AT Jastrzębski Węgiel – ECO-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:0
(25:20, 25:18, 32:30)

Na zamknięcie pierwszego dnia zmagań Trefl Gdańsk pokonał UMKS MOS Wolę Warszawę. Gra zespołu ze stolicy przez cały czas falowała, a to wystarczało dla gdańszczan, grających bardzo regularną siatkówkę. Bardzo dobrze prezentował się Aliaksiej Nasewicz, zdobywca 18 punktów, przy blisko 60-procentowej skuteczności w ataku. Dodatkowo w warszawskiej drużynie w ogóle nie funkcjonowała zagrywka, która przynosiła zawodnikom z Mazowsza same straty.

MKS MOS Wola Warszawa – Trefl Gdańsk 0:3
(23:25, 11:25, 21:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B turnieju finałowego MP juniorów

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę