Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Trzy młodzieżowe reprezentacje z awansem na mistrzostwa

Trzy młodzieżowe reprezentacje z awansem na mistrzostwa

fot. Michał Szymański

W następstwie ogłoszenia decyzji CEV z 15 czerwca 2020 roku o odwołaniu wszystkich rund kwalifikacyjnych do młodzieżowych mistrzostw Europy, uczestnicy czempionatów zostaną wyłonieni na podstawie rankingów europejskich stosownych dla danej kategorii wiekowej.

W tym roku młodzieżowe reprezentacje czekają cztery duże imprezy: mistrzostwa Europy U20 Mężczyzn, mistrzostwa Europy U19 Kobiet, mistrzostwa Europy U18 Mężczyzn oraz mistrzostwa Europy U17 Kobiet. Z powodu pandemii COVID-19 kwalifikacje do każdego z turniejów zostały odwołane, a o tym kto ostatecznie pojedzie na czempionaty zdecydują stosowne rankingi. W związku z sytuacją epidemiczną w Europie zmienione zostały także daty odbywania się mistrzostw.CEV ME U20 Mężczyzn

W przypadku mistrzostw Europy U20 mężczyzn oprócz gospodarzy – reprezentacji Czech – zobaczymy następujące drużyny: Rosję, Polskę (2. miejsce w rankingu), Niemcy, Włochy, Turcję, Francję, Białoruś, Serbię, Ukrainę, Niderlandy i Belgię.

Pełen ranking dla kategorii U20 dostępny tutaj.

Nowy termin rozgrywania czempionatu ustalono na 26 września – 4 października. Mistrzostwa zostaną przeprowadzone w Brnie, w Czechach.

CEV ME U19 Kobiet

W przypadku mistrzostw Europy U19 kobiet oprócz gospodarzy: Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji, w czempionacie wystąpią Rosja, Włochy, Turcja, Serbia, Niemcy, Słowacja, Bułgaria, Białoruś, Francja oraz Polska (10. miejsce w rankingu).

Pełen ranking dla kategorii U19 dostępny tutaj.

Organizatorzy utrzymali pierwotny termin mistrzostw, czyli 22-30 sierpnia. Czempionat odbędzie się Zenicy w Bośni i Hercegowinie oraz Osijeku w Chorwacji.

CEV ME U18 Mężczyzn

Mistrzostwa Europy U18 Mężczyzn początkowo miały odbyć się we Włoszech i Grecji, jednak obecne okoliczności zmusiły Grecką Federację Piłki Siatkowej do wycofania się z turnieju, zarówno jako gospodarz, jak i uczestnik. W związku z tym, na ten moment w turnieju zobaczymy Włochy (gospodarz), Turcję (BVA), Polskę (EEVZA), Czechy (MEVZA), Finlandię (NEVZA), Francję (WEVZA), Rosję, Belgię, Bułgarię, Niemcy, Słowację oraz Białoruś.

Pełen ranking dla kategorii U18 dostępny tutaj.

W związku z obostrzeniami i lokalizacją czempionatu, zdecydowano o jego przeniesieniu na termin 4-13 września (data do potwierdzenia). Miastami gospodarzami będą Marsicovetere i Lecce we Włoszech.

CEV ME U17 Kobiet

Mistrzostwa Europy U17 Kobiet to jedyny jak dotąd czempionat, w którym zabraknie naszych przedstawicieli. Obecnie Polki zajmują 11. miejsce w rankingu, co na ten moment nie wystarcza do zapewniania sobie prawa gry w turnieju. Jeśli jednak udziału w mistrzostwach nie potwierdzą dwie ze zgłoszonych drużyn, podopieczne Andrzeja Pecia zyskają prawo uczestnictwa w imprezie.

W Mistrzostwach Europy U17 poza gospodyniami – Czarnogórą, wystąpią jeszcze Serbia (BVA), Rosja (EEVZA), Słowacja (MEVZA), Finlandia (NEVZA), Włochy (WEVZA), Białoruś, Niemcy, Słowenia, Turcja, Bułgaria oraz Rumunia.

Pełen ranking dla kategorii U17 dostępny tutaj.

Nowy termin rozgrywania mistrzostw w tej kategorii ustalono na 1-9 października w Podgoricy w Czarnogórze.

***

Federacje Narodowe zobowiązane są potwierdzić uczestnictwo drużyn w mistrzostwach Europy najpóźniej do 30 czerwca*.

Zgodnie z kwietniową decyzją Zarządu CEV, Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej po uwzględnieniu warunków bezpieczeństwa potwierdzi organizację wyżej wymienionych turniejów najpóźniej do 15 lipca.

*w przypadku zdekompletowania składu uczestników, miejsce ustępujących zespołów zajmą kolejne drużyny w rankingu zainteresowane udziałem w turnieju.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved