Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Trzy młodzieżowe reprezentacje z awansem na mistrzostwa

fot. Michał Szymański

W następstwie ogłoszenia decyzji CEV z 15 czerwca 2020 roku o odwołaniu wszystkich rund kwalifikacyjnych do młodzieżowych mistrzostw Europy, uczestnicy czempionatów zostaną wyłonieni na podstawie rankingów europejskich stosownych dla danej kategorii wiekowej.

W tym roku młodzieżowe reprezentacje czekają cztery duże imprezy: mistrzostwa Europy U20 Mężczyzn, mistrzostwa Europy U19 Kobiet, mistrzostwa Europy U18 Mężczyzn oraz mistrzostwa Europy U17 Kobiet. Z powodu pandemii COVID-19 kwalifikacje do każdego z turniejów zostały odwołane, a o tym kto ostatecznie pojedzie na czempionaty zdecydują stosowne rankingi. W związku z sytuacją epidemiczną w Europie zmienione zostały także daty odbywania się mistrzostw.CEV ME U20 Mężczyzn

W przypadku mistrzostw Europy U20 mężczyzn oprócz gospodarzy – reprezentacji Czech – zobaczymy następujące drużyny: Rosję, Polskę (2. miejsce w rankingu), Niemcy, Włochy, Turcję, Francję, Białoruś, Serbię, Ukrainę, Niderlandy i Belgię.

Pełen ranking dla kategorii U20 dostępny tutaj.

Nowy termin rozgrywania czempionatu ustalono na 26 września – 4 października. Mistrzostwa zostaną przeprowadzone w Brnie, w Czechach.

CEV ME U19 Kobiet

W przypadku mistrzostw Europy U19 kobiet oprócz gospodarzy: Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji, w czempionacie wystąpią Rosja, Włochy, Turcja, Serbia, Niemcy, Słowacja, Bułgaria, Białoruś, Francja oraz Polska (10. miejsce w rankingu).

Pełen ranking dla kategorii U19 dostępny tutaj.

Organizatorzy utrzymali pierwotny termin mistrzostw, czyli 22-30 sierpnia. Czempionat odbędzie się Zenicy w Bośni i Hercegowinie oraz Osijeku w Chorwacji.

CEV ME U18 Mężczyzn

Mistrzostwa Europy U18 Mężczyzn początkowo miały odbyć się we Włoszech i Grecji, jednak obecne okoliczności zmusiły Grecką Federację Piłki Siatkowej do wycofania się z turnieju, zarówno jako gospodarz, jak i uczestnik. W związku z tym, na ten moment w turnieju zobaczymy Włochy (gospodarz), Turcję (BVA), Polskę (EEVZA), Czechy (MEVZA), Finlandię (NEVZA), Francję (WEVZA), Rosję, Belgię, Bułgarię, Niemcy, Słowację oraz Białoruś.

Pełen ranking dla kategorii U18 dostępny tutaj.

W związku z obostrzeniami i lokalizacją czempionatu, zdecydowano o jego przeniesieniu na termin 4-13 września (data do potwierdzenia). Miastami gospodarzami będą Marsicovetere i Lecce we Włoszech.

CEV ME U17 Kobiet

Mistrzostwa Europy U17 Kobiet to jedyny jak dotąd czempionat, w którym zabraknie naszych przedstawicieli. Obecnie Polki zajmują 11. miejsce w rankingu, co na ten moment nie wystarcza do zapewniania sobie prawa gry w turnieju. Jeśli jednak udziału w mistrzostwach nie potwierdzą dwie ze zgłoszonych drużyn, podopieczne Andrzeja Pecia zyskają prawo uczestnictwa w imprezie.

W Mistrzostwach Europy U17 poza gospodyniami – Czarnogórą, wystąpią jeszcze Serbia (BVA), Rosja (EEVZA), Słowacja (MEVZA), Finlandia (NEVZA), Włochy (WEVZA), Białoruś, Niemcy, Słowenia, Turcja, Bułgaria oraz Rumunia.

Pełen ranking dla kategorii U17 dostępny tutaj.

Nowy termin rozgrywania mistrzostw w tej kategorii ustalono na 1-9 października w Podgoricy w Czarnogórze.

***

Federacje Narodowe zobowiązane są potwierdzić uczestnictwo drużyn w mistrzostwach Europy najpóźniej do 30 czerwca*.

Zgodnie z kwietniową decyzją Zarządu CEV, Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej po uwzględnieniu warunków bezpieczeństwa potwierdzi organizację wyżej wymienionych turniejów najpóźniej do 15 lipca.

*w przypadku zdekompletowania składu uczestników, miejsce ustępujących zespołów zajmą kolejne drużyny w rankingu zainteresowane udziałem w turnieju.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę