Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K: Szybka i pewna wygrana Holandii

ME K: Szybka i pewna wygrana Holandii

Holenderki spotkały się ze Szwajcarkami w 1/8 mistrzostw Europy siatkarek. Murowanymi faworytkami do awansu były siatkarki Felixa Koslowskiego i wywiązały się ze swojej roli w stu procentach, pewnie wygrywając 3:0 i awansując do ćwierćfinału.

Mecz rozpoczął się od dwóch asów serwisowych Sary Van Aalen. Szwajcarki starały się grać bez kompleksów, ale rywalki zmuszały je do błędów i przewaga Holandii się utrzymywała na poziomie 4 punktów (8:4). Po kolejnym błędzie podwójnego odbicia zrobiło się już 12:5 dla podopiecznych Felixa Koslowskiego. Kolejne 4 akcje padły łupem Szwajcarii i trener Holenderek musiał zaprosić swoje zawodniczki na krótką rozmowę (12:9). Przyniosło to pożądany efekt, bo gra Pomarańczowych się uspokoiła i przewaga znów zaczęła rosnąć (18:11). Ostatecznie faworytki wygrały tego seta 25:17.

Drugi set również lepiej rozpoczęły Holenderki, które wyszły na prowadzenie 4:2. Ta przewaga utrzymywała się przez dłuższy czas (8:6), ale po autowym ataku Van Aalen zrobił się remis 8:8. Nieco rozzłościło to siatkarki z Holandii, które szybko wygrały kolejne trzy akcje. Szwajcarki stać jednak było na kolejny zryw i po kilku minutach znów doprowadziły do wyrównania (14:14) i trener Koslowski musiał ratować się kolejną przerwą. Po niej Holenderki lepiej zagrały w bloku i po punkcie zdobytym tym elementem przez Juliet Lohuis było 18:15 dla Pomarańczowych. Kolejny blok, tym razem Indy Baijens, dał Holenderkom prowadzenie 22:18. Ta sama zawodniczka zakończyła seta atomowym atakiem z jednej nogi (25:18).

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenie Holenderek 5:1 po ataku Celeste Plak. Holenderki grały wyraźnie rozluźnione i już niemal pewne awansu. Powiększały swoją przewagę. Przy stanie 9:3 dla Holandii, trenerka Lauren Bertolacci poprosiła o przerwę. Na niewiele się to zdało, bo Pomarańczowe pewnie wykorzystywały błędy Szwajcarek i prowadziły 14:7. Przy 20:9 było już raczej po meczu i Holenderkom zostało postawić tylko kropkę nad „i”. Mecz zakończyła asem Hester Jasper (25:12).

Holandia – Szwajcaria 3:0
(25:17, 25:18, 25:12)

Holandia: Plak (10), Lohuis (11), Van Aalen (4), Baijens (7), Jasper M. (5), Daalderop (17), Reesink (libero) oraz Jasper H. (1), Knollema, Bongaerts (2), Timmerman i Dambrink
Szwajcaria: Matter (5), Pierret (4), Sulser (3), Storck (10), Kunzler (8), Lengweiler (7), Engel (libero) oraz Petitat, De Micheli i Wassner