Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Gierżot: Mieliśmy swoje okazje i żałujemy, że ich nie wykorzystaliśmy

Michał Gierżot: Mieliśmy swoje okazje i żałujemy, że ich nie wykorzystaliśmy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Asseco Resovia Rzeszów wywiązała się z roli faworyta i w czterech setach pokonała na wyjeździe PSG Stal Nysę. – Na pewno szkoda niewykorzystanych okazji. Zacznę od tego, jak dajemy się poczuć przeciwnikowi w polu zagrywki. Mamy problem z prostymi piłkami, siebie też w to włączam i nie możemy z tego skonstruować normalnej akcji a później rywale nakręcają się na zagrywce i strzelają nam po 120 km/h w linię. Trzeba pamiętać, że przyjechał do nas lider i takie coś trzeba wziąć w koszty – powiedział po meczu Michał Gierżot.

PSG Stal Nysa starała się postawić liderowi tabeli PlusLigi, ale zdołała urwać tylko jednego seta Asseco Resovii Rzeszów. – Zespół z Nysy już nie raz zaskoczył przeciwników i w tym meczu też grali bardzo dobrze. Na szczęście nam się udało utrzymać koncentrację i my możemy się cieszyć z tych trzech punktów, bo nie były one łatwe – powiedział Jakub Bucki. Gospodarze mieli swoje szanse w drugim secie, ale rzeszowianie w końcówce przejęli inicjatywę i wygrali po walce na przewagi.Chociaż rzeszowianie grali na wyjeździe, bardzo dobrze prezentowali się w polu zagrywki. Popełnili 15 błędów, ale przy tym posłali 13 asów. Gospodarze mieli na swoim koncie aż 18 pomyłek a tylko 7 razy punktowali w tym elemencie. – Na pewno szkoda niewykorzystanych okazji. Zacznę od tego, jak dajemy się poczuć przeciwnikowi w polu zagrywki. Mamy problem z prostymi piłkami, siebie też w to włączam i nie możemy z tego skonstruować normalnej akcji a później rywale nakręcają się na zagrywce i strzelają nam po 120 km/h w linię. Trzeba pamiętać, że przyjechał do nas lider i takie coś trzeba wziąć w koszty, że jeżeli taka drużyna zagra na swoim poziomie, to naprawdę my musimy zagrać o wiele lepiej, niż do tego przyzwyczajamy kibiców. Mieliśmy swoje okazje, dogoniliśmy w czwartym secie, mieliśmy w drugim secie dwie piłki w górze, których też strasznie szkoda. Nie będę się rozwodził o statystyce. Mieliśmy swoje okazje i żałujemy, że ich nie wykorzystaliśmy – przyznał Michał Gierżot.

Rzeszowianie mieli słabszy moment w swojej grze po przegranym półfinale Pucharu Polski. Szybko jednak wrócili na zwycięską ścieżkę. – Jak będzie – tego nie wiem. Mam nadzieję, że te porażki też nas czegoś nauczyły. Wiadomo, że w takim klubie jak nasz liczy się wynik i końcowy rezultat. Mam nadzieję, że ten rezultat osiągniemy. Nie zdobyliśmy jednego trofeum, ale to jeszcze nic nie przekreśla – stwierdził Bucki.

Wiele wskazuje na to, że o tym, czy Asseco Resovia Rzeszów utrzyma się na pierwszym miejscu w tabeli zdecyduje ich najbliższy mecz z Jastrzębskim Węglem, który będzie odrobieniem zaległości z 23. kolejki. PSG Stal Nysa wciąż nie może być pewna awansu do play-off. Podopieczni trenera Plińskiego mają już do rozegrania tylko jeden mecz – 26 marca w Warszawie. Jeśli nie zdobędą tam punktu, będą musieli czekać na wyniki innych spotkań. – Na pewno tego nie lubię. Pamiętam, że grałem kiedyś taki turniej w rozgrywkach juniorskich – wiem, że to słabe porównanie, ale najgorzej gdy człowiek patrzy w lustro i wie, że miał wszystko w swoich rękach, zawalił a teraz musi z popcornem i antydepresantami czekać na inne wyniki. My tak nie chcemy. Mamy w Warszawie jeszcze jeden mecz, tam też mamy do zdobycia trzy punkty i nie zwieszamy z głów. Wiemy, że pociąg do play-off powoli odjeżdża, ale nie chcemy liczyć na nikogo innego, chcemy liczyć na siebie. A to, że sezon wygląda dobrze, to trzeba pamiętać, że to i tak przeciwieństwo słowa najlepszy. Liczymy na siebie, wierzymy w siebie. Ten mecz o niczym nie świadczy. O niczym nie świadczą te trzy poprzednie mecze. Dalej uważam, że wszystko jest w naszych rękach. Nie chcę się bawić w matematykę. Jedziemy do Warszawy po trzy punkty – zapowiedział przyjmujący PSG Stali Nysa

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę