Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Michał Cichy: To są naprawdę wyrównane zespoły

Michał Cichy: To są naprawdę wyrównane zespoły

fot. Michał Szymański

– Szkoda, bo wymknął się nam trochę ten mecz z rąk, głównie przez słabszą postawę od trzeciego seta w przyjęciu i w ataku – mówi Michał Cichy, trener ŁKS-u Commercecon Łódź po porażce w pierwszym półfinałowym meczu z Developresem Rzeszów. – Tego trzeciego i czwartego seta, pomimo że dwa wcześniejsze fajnie wyglądały, powinniśmy zakończyć na swoją korzyść. Coś się jednak stało… – dodała Paulina Maj-Erwardt, libero łódzkiej drużyny.

– To jest play-off, to są półfinały, tu już nie ma słabych drużyn. Mogliśmy się tego spodziewać i byliśmy na to przygotowani… – mówił po meczu trener ŁKS-u Michał Cichy.Łodzianki wygrały dwa pierwsze sety, potem w tie-breaku prowadziły 13:11 i… przegrały 13:15. – Szkoda, bo troszeczkę wymknął nam się ten mecz z rąk, głównie przez słabszą postawę od trzeciego seta w przyjęciu i w ataku – dodał szkoleniowiec łódzkich siatkarek.

– Plan A i plan B zdawał egzamin, w tie-breaku mieliśmy w górze piłkę na 14:12, ale zostaliśmy zablokowani. To są naprawdę wyrównane zespoły, tu dyspozycja dnia, jedna, dwie piłki mogą przechylić szalę zwycięstwa. I tak właśnie było. Udało się w pierwszym secie nieco zaskoczyć Developres. W drugim secie nam poszło już gładko, ale Developres na to zareagował, a w tie-breaku była już walka na noże – przyznał trener Cichy.

Pierwszego seta łodzianki rozpoczęły fatalnie, przegrywały 1:9, potem 6:15, mimo tego poradziły sobie i wygrały. – Ten mecz nie powinien się tak zacząć, jak się zaczął. Brawo dla nas, że potrafiłyśmy wygrać tego pierwszego seta mimo tak dużej straty. Jednak tego trzeciego i czwartego seta, pomimo że dwa wcześniejsze fajnie wyglądały, powinniśmy zakończyć na swoją korzyść. Coś się jednak stało, czy głowa, czy chciałyśmy zbyt szybko zakończyć ten mecz… Doszło do tie-breaka, a w nim wiadomo jak czasem jest – przegrywa się do 13 – mówiła po meczu kapitan i libero ŁKS-u Paulina Maj-Erwardt.

źródło: nowiny24.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę