Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Michał Bąkiewicz: Zawodnicy mieli długą przerwę

Michał Bąkiewicz: Zawodnicy mieli długą przerwę

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sobotę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Zakopanem pod okiem trenera Michała Bąkiewicza rozpoczęłą się pierwsza część zgrupowania kadry juniorów młodszych, która zakończy się 17 czerwca. W dniach 20-29 czerwca zawodnicy i sztab spotkają się ponownie.

– Przed rozpoczęciem treningów były sprawy organizacyjne. Zawodnicy i sztab przeszli przez wszystkie procedury i można było przystąpić do pracy – powiedział trener Michał Bąkiewicz.Jak podkreślił nasz szkoleniowiec jego „podopieczni przystąpili do treningów z ogromną ochotą, widać było, że bardzo na nie czekali.” – Z powodu pandemii koronawirusa zawodnicy mieli długą przerwę i w niedzielę przystąpili do solidnej pracy. Wczoraj, podobnie jak dzisiaj, były dwie jednostki treningowe. Pracowaliśmy nad techniką i byliśmy też na siłowni – informuje trener kadry juniorów młodszych.

Na zgrupowaniu w Zakopanem sprawdzane są prognozy pogody. – Na jutro są one dobre dlatego chcemy zrealizować nasz pierwszy górski cel i wejść na Nosal – powiedział Michał Bąkiewicz. Nasi juniorzy młodsi, podobnie jak zawodniczki i zawodnicy z innych kategorii młodzieżowych, czekają na decyzję Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) dotyczącą europejskiego czempionatu.

W przypadku podopiecznych trenera Bąkiewicza ME U18 miały odbyć się we Włoszech i w Grecji od 10 do 19 lipca 2020. Mogą zostać odwołane lub przełożone. – Zgrupowanie w Zakopanem jest wprowadzeniem do przyszłych działań szkoleniowych i tworzeniem fundamentów pod budowę drużyny.  Dobrze byłoby dla rozwoju sportowego tych chłopaków żeby mistrzostwa Starego Kontynentu zostały rozegrane w tym roku, oczywiście z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa – mówi trener Bąkiewicz.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved