Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Michał Bąkiewicz: Prawie wszystkie założenia zrealizowane

Michał Bąkiewicz: Prawie wszystkie założenia zrealizowane

fot. www.fivb.org

W sobotę 6 czerwca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Zakopanem rozpoczęła się pierwsza część zgrupowania kadry juniorów młodszych. Obóz zakończy się w środę po śniadaniu.

Trener Michał Bąkiewicz wielokrotnie podkreślał, że jego podopieczni przystąpili do treningów z ogromną ochotą, widać było, że bardzo na nie czekali. – Z powodu pandemii koronawirusa zawodnicy mieli długą przerwę. Ich chęć  do pracy i zaangażowanie w trening mogły imponować. Zajęcia były prowadzone na bardzo dobrym poziomie, zarówno w czasie ćwiczeń na siłowni, jak i w pracy nad techniką – powiedział trener kadry juniorów młodszych Michał Bąkiewicz.

Trener podkreślił, że prawie wszystkie dotychczasowe założenia szkoleniowe zostały zrealizowane. – Niestety, pogoda nie pozwoliła nam raz wyjść w góry. Z powodu deszczu trzeba było zmienić plany – mówi szkoleniowiec.

Wycieczki górskie służyły nie tylko poprawie kondycji. Były też ważnym elementem integracji ekipy. Zaczęło się od zdobycia Nosalu, a później wyjścia w góry, co podkreśla Michał Bąkiewicz, były coraz trudniejsze oraz intensywniejsze.

W dniach 20-29 czerwca zawodnicy i sztab spotkają się w drugiej części zgrupowania, a miejscem zajęć będą obiekty Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Spale. Trener Bąkiewicz zamierza powołać tych samych zawodników, którzy trenowali w Zakopanem.

W przypadku juniorów młodszych ME U18 miały odbyć się we Włoszech i w Grecji od 10 do 19 lipca 2020. Mogą zostać odwołane lub przełożone. Jak na razie wiadomo, że anulowano kwalifikacje do tych turniejów.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved