Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Megan Courtney zagra w Savino Del Bene Scandicci

fot. Michał Szymański

Włoski klub Savino Del Bene Scandicci, w którym gra Magdalena Stysiak, ogłosił transfer nowej przyjmującej. Będzie nią dobrze znana polskim kibicom Amerykanka Megan Courtney, która ostatni sezon spędziła w Igor Gorgonzola Novara. To będzie trzeci sezon 27-letniej przyjmującej we włoskiej Serie A.

Reprezentantka USA dorastała w Penn State, amerykańskiej drużynie uniwersyteckiej, z której wypłynęła do świata siatkówki. Megan Courtney może pochwalić się już złotym medalem Ligi Narodów (2019), srebrem zdobytym w Pucharze Świata (2019) czy też drugim miejscem w mistrzostwach Ameryki Północnej.Na poziomie klubowym zdobyła dwa mistrzostwa ligi NCAA i została wybrana MVP finałów tych rozgrywek w 2015 roku. W 2016 roku podpisała umowę z Impelem Wrocław, w którym spędziła jeden sezon. W 2018 podpisała kontrakt z Zanetti Bergamo, a po roku trafiła do Igor Gorgonzola Novara. Z tym zespołem grała w minionym sezonie w Lidze Mistrzyń, rywalizując w grupie m.in. z ŁKS-em Commercecon Łódź.

Od przyszłego sezonu Megan Courtney będzie siatkarką Savino Del Bene Scandicci. – Jestem bardzo podekscytowana faktem dołączenia do Savino Del Bene Scandicci w tym sezonie. To silny i ambitny zespół, jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa – mówi amerykańska siatkarka.

– Jak wielu innym graczom, brakowało mi ostatnio siatkówki. Przestaliśmy grac dość nagle i teraz jestem gotowa by wyjść na boisko i ponownie rywalizować robiąc to, co kocham. Uważam, że włoska liga będzie w przyszłym sezonie bardziej wyrównana. Jest kilka drużyn z zawodniczkami na naprawdę wysokim poziomie. Trudne i zacięte mecze sprawiają, że siatkówka jest pięknym sportem do oglądania. Uwielbiam grać we Włoszech, to najlepsza liga na świecie. Nie będzie łatwo wygrać, ale nie mogę się już doczekać powrotu na boisko i walki – dodaje Courtney.

źródło: inf. własna, savinodelbenevolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved