Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-19 K: Bez tie-breaków pierwszego dnia, porażka Turcji

ME U-19 K: Bez tie-breaków pierwszego dnia, porażka Turcji

W stolicy Macedonii – Skopje – rozpoczęły się mistrzostwa Europy siatkarek do lat 19. W pierwszym dniu rozgrywek grupowych tylko jeden mecz zakończył się w czterech setach, pozostałe pięć spotkań zostało rozstrzygnięte w trzech setach. W grupie I zwycięstwa oprócz biało-czerwonych odniosły też młode siatkarki z Włoch i Finlandii. W grupie II z dobrego rozpoczęcia mistrzostw cieszyły się Serbki, Holenderki i reprezentantki Chorwacji.

Włoszki są jednymi z faworytek mistrzostw Europy siatkarek do lat 19. W swoim pierwszym meczu Azzurre pokonały 3:1 reprezentację Słowenii. Po wygranej w pierwszym secie Włoszki w drugiej partii oddały inicjatywę rywalkom, a w trzecim secie przegrywały już 10:16.

Mimo tego wygrały tę partię, a w czwartym secie rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść i zgarnęły trzy pewne punkty. Liderką włoskiej drużyny w tym meczu była Giulia Viscioni, która zdobyła 19 punktów.

Reprezentacja Polski w trzech setach pokonała Grecję, a podopieczne trenera Wiesława Popika miały problemy jedynie w drugim secie, którego wygrały na przewagi. Najwięcej punktów w ekipie biało-czerwonych zdobyły w tym meczu Barbara Latos (17) oraz Karolina Staniszewska (15). Więcej o meczu można przeczytać TUTAJ.

W ostatnim spotkaniu grupy I pierwszego dnia zespół Finlandii zmierzył się z gospodyniami turnieju. Młode Finki w pierwszej partii rozgromił rywalki, wygrywając 25:10, w dwóch pozostałych partiach również górowały nad zespołem Macedonii i pewnie zgarnęły trzy punkty. Świetny mecz rozegrała Oona Rasinpera, która zdobyła dla swojej drużyny 17 punktów.

Włochy – Słowenia 3:1
(25:19, 18:25, 25:21, 25:14)

Polska – Grecja 3:0
(25:16, 28:26, 25:19)

Finlandia – Macedonia 3:0
(25:10, 25:19, 25:20)

W grupie II wszystkie trzy sobotnie mecze zakończyły się wynikami 3:0. W pierwszym spotkaniu młode Serbki bez większych problemów pokonały swoje rówieśniczki ze Szwajcarii. Zespół z Bałkanów pierwszego seta wygrał do 20, w kolejnych rozgromił już rywalki do 11 i do 9. Najwięcej, bo 9 punktów dla zespołu z Serbii zdobyła Hena Kurtagic.

Ciekawą walkę stoczyły ze sobą zespoły Turcji i Holandii. W pierwszych dwóch setach górą były „Pomarańczowe”, które prowadziły od samego początku do końca. Trzecią partię Holenderki prowadziły już 8:0, potem 16:5, mimo tego… dały się rywalkom dogonić. Turczynki doprowadził do remisu 24:24 i… przegrały w końcówce 24:26, kończąc mecz bez wygranego seta. 17 punktów dla holenderskiej drużyny zdobyła Nicole van de Vosse.

W ostatnim meczu tej grupy reprezentacja Chorwacji pokonała 3:0 Rumunię. W pierwszej partii Chorwatki dość długo prowadził, dały się jednak dogonić w końcówce, mimo tego wygrały tego seta po walce na przewagi. W pozostałych dwóch partiach przewaga zespołu z Chorwacji nie podlegała już dyskusji. Do wygranej swój zespół poprowadziły Ana Burilović (14 pkt.) oraz Mara Śtiglić (13 pkt.).

Serbia – Szwajcaria 3:0
(25:20, 25:11, 25:9)

Turcja – Holandia 0:3
(21:25, 19:25, 24:26)

Chorwacja – Rumunia 3:0
(26:24, 25:21, 25:14)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.