Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K U-19: Kłopoty Polek tylko w drugim secie meczu z Grecją

ME K U-19: Kłopoty Polek tylko w drugim secie meczu z Grecją

Na inaugurację mistrzostw Europy do lat 19 reprezentacja Polski zmierzyła się z Grecją.  Turniej odbywa się w Skopje, w stolicy Macedonii Północnej.  Polki bez większych kłopotów poradziły sobie w sobotę z rywalkami, napracować się musiały tylko w secie drugim, gdzie wygrały dopiero na przewagi. W niedzielę przeciwniczkami Polek będą Włoszki.

Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios, ale dzięki kontrom Barbary Latos to biało-czerwone zaczęły odskakiwać od rywalek (7:4). Przy zagrywce Rozalii Moszyńskiej ich przewaga zrobiła się jeszcze większa (12:7). Po akcji Aikaterini Allagianni Greczynki zbliżyły się na 10:13, ale na więcej nie było ich stać.

Dobra postawa na siatce Karoliny Staniszewskiej powodowała, że młode Polki kontrolowały boiskowe wydarzenia (18:12). Im bliżej końca premierowej odsłony, tym ich dominacja stawała się coraz większa. Z pola serwisowego nie schodziła Martyna Podlaska, a nadal skuteczna w ataku była Latos. W efekcie biało-czerwone pewnie wygrały 25:16.

W drugim secie poszły za ciosem, a przy serwisie Poli Janickiej zbudowały sobie znaczące prowadzenie (5:0). Pojedyncze udane odpowiedzi w wykonaniu Erriki Gravari nie były w stanie poderwać siatkarek z Hellady do walki. Asa serwisowego dołożyła Natalia Kecher, a zbicia Olgi Musiał powodowały, że Polki dyktowały warunki gry (12:4). Wówczas się rozluźniły. Zaczęły popełniać błędy. Miały problemy z przyjęciem zagrywki Evangelii Tani, a Greczynki w jednym ustawieniu doprowadziły do remisu (16:16). W kolejnych minutach oba zespoły grały zrywami. Po kontrze Musiał biało-czerwone prowadziły 22:19, ale rywalki doprowadziły do batalii na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowały Polki, które po bloku Kecher przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę (28:26).

Trzecią odsłonę Polki zaczęły od mocnego uderzenia. Po kontrze Latos odskoczyły od przeciwniczek już na 6:0. Trudnymi serwisami popisywała się Kecher, a jej koleżanki dokładały bloki. W efekcie biało-czerwone dyktowały warunki gry (12:3). Po własnym błędzie pozwoliły zbliżyć się rywalkom na 8:13, ale po punktowej zagrywce Justyny Jankowskiej zbliżały się do sukcesu w całym meczu (17:9). Gra Greczynek kompletnie się posypała. Nie radziły sobie z serwisem Podlaskiej, a Polki dzieliły i rządziły na boisku. W końcówce nieco roztrwoniły przewagę, lecz dzięki błędom rywalek zdołały przypieczętować zwycięstwo (25:19).

Polska – Grecja 3:0
(25:16, 28:26, 25:19)

Polska: Staniszewska (15), Janicka (1), Kecher (10), Moszyńska (1), Musiał (11), Latos (17), Łyduch (libero) oraz Kubas (libero),  Bandurska (2), Podlaska (4),  Nastawska, Wacławczyk (1), Jankowska (3), Szewczyk (2)
Grecja: Tani (5), Zafeiriou (5), Gravari (5), Korre (3), Allagianni (3), Angelopoulou (7), Papadopoulou (libero) oraz Meridiulaki, Komini, Brouma (4), Kampouri (libero), Evangeliou (1), Syristatidi (1), Dimitrakakou