Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Mielnik: Spróbujemy się zrewanżować

Mateusz Mielnik: Spróbujemy się zrewanżować

fot. Klaudia Piwowarczyk

W pierwszym spotkaniu o 7. miejsce Legia Warszawa po tie-breaku musiała uznać wyższość Krispolu Września. – Spotkanie było bardzo ciężkie, pięciosetowe. Jak dało się zauważyć, w pojedynku z Krispolem wystąpił praktycznie drugi skład Legii. Jako zwyczajowa druga szóstka dostaliśmy szansę pokazania się i wyjścia na boisko. Chcieliśmy zagrać jak najlepiej, ale niestety to nasz zespół odniósł porażkę w tej rywalizacji. Nie daliśmy rady rywalom w tie-breaku – przyznał Kamil Leliwa.

Ostatni mecz domowy Legii Warszawa nie zaczął się po myśli stołecznego zespołu. Podopieczni trenera Mielnika przegrali dwa pierwsze sety, ale udało im się doprowadzić do tie-breaka. W nim jednak ponownie lepsi okazali się przyjezdni. – W meczu z Krispolem mieliśmy swoje szanse. Szkoda bodajże drugiego seta, w którym prowadziliśmy niemal cały czas. Z kolei tie-break i decyzje podejmowane przez sędziów mocno namieszały w tym pojedynku. W niedzielę jedziemy do Wrześni, aby wygrać i zagrać złotego seta. Zrobimy wszystko, by tak się stało – skomentował Kacper Bobrowski.Dla wrześnian było to pierwsze zwycięstwo nad Legią w tym sezonie. We własnej hali Krispol przegrał 1:3, zaś w Warszawie nie ugrał nawet seta. – Poświęcamy bardzo dużo, aby wygrywać i w pojedynku z Krispolem także chcieliśmy zwyciężyć. Walczyliśmy i myślę, że mecz mógł się podobać. W pierwszej fazie konfrontacji, w której popełnialiśmy sporo błędów w serwisie, nie mogliśmy się z początku odpowiednio wstrzelić w grę, jednak w odpowiednim momencie to się zmieniło – wprowadzaliśmy serwis, dzięki czemu przebieg konfrontacji odmienił się. To dodało chłopcom pewności siebie – powiedział trener Mateusz Mielnik.

Szkoleniowiec w ostatnim meczu sezonu postawił na siatkarzy, którzy w trakcie sezonu pełnili głównie rolę zmienników. Liderami zespołu byli skrzydłowi – Piotr Szlęzak zdobył aż 20 punktów, 16 dołożył Bartosz Gomułka, a 15 – Kacper Bobrowski. – Brawa dla nich, bo to wcale nie jest łatwe wyjść na boisko i grać po praktycznie ośmiu miesiącach stania czy jedynie po epizodach. Szkoda, że nie zakończyliśmy tego pojedynku zwycięstwem, ale mamy jeszcze mecz w niedzielę, więc spróbujemy się odkuć. Pomyślimy, jak go rozpocząć i z pewnością spróbujemy się zrewanżować wrześnianom za porażkę, zwłaszcza że będzie to ostatnie spotkanie w tym składzie. Chcemy zakończyć je jak najlepiej – podkreślił Mielnik.

Rewanżowe starcie już w niedzielę we Wrześni. Rywalizacja toczy się w systemie mecz-rewanż, niewykluczone, że o tym, kto zajmie 7. miejsce zdecyduje dopiero złoty set. – Po czwartkowym starciu musimy ochłonąć i odpocząć, także psychicznie, tak aby pojechać do Wrześni po zwycięstwo – stwierdził Kamil Leliwa.

źródło: legionisci.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę