Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mateusz Bieniek po zabiegu kolana

Mateusz Bieniek po zabiegu kolana

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kontuzja lewego kolana wykluczyła Mateusza Bieńka z dalszej części zgrupowania w Spale. W środę środkowy reprezentacji Polski przeszedł zabieg w Łodzi. W jego miejsce Vital Heynen powołał Jana Nowakowskiego i Norberta Hubera.

W Spale trwa zgrupowanie reprezentacji Polski. Nie bierze już w nim udziału Mateusz Bieniek, którego z dalszej części treningów wykluczyła kontuzja kolana. W środowy poranek środkowy reprezentacji Polski oraz PGE Skry Bełchatów w Łodzi przeszedł zabieg operacyjny lewego kolana. – Mateusz Bieniek przeszedł zabieg więzadła rzepki lewego stawu kolanowego. Operacja wykonana przez profesora Marcina Domżalskiego i dr Sebastiana Żabierka przebiegła pomyślnie. Czas powrotu do pełnej dyspozycji jest uzależniony od przebiegu rehabilitacji – powiedział lekarz reprezentacji narodowej, Jan Sokal.

– Przeszedłem zabieg więzadła rzepki. To typowy siatkarski uraz. Kiedy wrócę do treningów? Na razie ciężko o tym mówić, bo wszystko zależy od tego, jak rana będzie się goić i jak dalej będzie przebiegać rehabilitacja. Zabieg został jednak świetne wykonany i wierzę, że wkrótce będę gotowy do powrotu – mówi Mateusz Bieniek.

W związku z tym, że Mateusz Bieniek nie będzie mógł brać udziału w dalszej części zgrupowania, to Vital Heynen zdecydował się na powołanie dwóch dodatkowych środkowych, czyli Norberta Hubera i Jana Nowakowskiego, którzy będą mogli rozpocząć treningi z pozostałymi kadrowiczami dopiero po otrzymaniu negatywnych wyników testów na koronawirusa.

Przypomnijmy, że dziewiętnastoosobowa reprezentacja mężczyzn przebywa w Spale od początku czerwca, gdzie wznowiła treningi po przerwie związanej z pandemią. W planach jest jeszcze jedno dwutygodniowe zgrupowanie w Spale, po zakończeniu którego podopieczni Vitala Heynena mają rozegrać kilka meczów towarzyskich. Ich rywalami mają być między innymi Niemcy, Finowie i Estończycy.

źródło: opr. własne, pzps.pl, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved