Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mateusz Bieniek po zabiegu kolana

Mateusz Bieniek po zabiegu kolana

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kontuzja lewego kolana wykluczyła Mateusza Bieńka z dalszej części zgrupowania w Spale. W środę środkowy reprezentacji Polski przeszedł zabieg w Łodzi. W jego miejsce Vital Heynen powołał Jana Nowakowskiego i Norberta Hubera.

W Spale trwa zgrupowanie reprezentacji Polski. Nie bierze już w nim udziału Mateusz Bieniek, którego z dalszej części treningów wykluczyła kontuzja kolana. W środowy poranek środkowy reprezentacji Polski oraz PGE Skry Bełchatów w Łodzi przeszedł zabieg operacyjny lewego kolana. – Mateusz Bieniek przeszedł zabieg więzadła rzepki lewego stawu kolanowego. Operacja wykonana przez profesora Marcina Domżalskiego i dr Sebastiana Żabierka przebiegła pomyślnie. Czas powrotu do pełnej dyspozycji jest uzależniony od przebiegu rehabilitacji – powiedział lekarz reprezentacji narodowej, Jan Sokal.– Przeszedłem zabieg więzadła rzepki. To typowy siatkarski uraz. Kiedy wrócę do treningów? Na razie ciężko o tym mówić, bo wszystko zależy od tego, jak rana będzie się goić i jak dalej będzie przebiegać rehabilitacja. Zabieg został jednak świetne wykonany i wierzę, że wkrótce będę gotowy do powrotu – mówi Mateusz Bieniek.

W związku z tym, że Mateusz Bieniek nie będzie mógł brać udziału w dalszej części zgrupowania, to Vital Heynen zdecydował się na powołanie dwóch dodatkowych środkowych, czyli Norberta Hubera i Jana Nowakowskiego, którzy będą mogli rozpocząć treningi z pozostałymi kadrowiczami dopiero po otrzymaniu negatywnych wyników testów na koronawirusa.

Przypomnijmy, że dziewiętnastoosobowa reprezentacja mężczyzn przebywa w Spale od początku czerwca, gdzie wznowiła treningi po przerwie związanej z pandemią. W planach jest jeszcze jedno dwutygodniowe zgrupowanie w Spale, po zakończeniu którego podopieczni Vitala Heynena mają rozegrać kilka meczów towarzyskich. Ich rywalami mają być między innymi Niemcy, Finowie i Estończycy.

źródło: opr. własne, pzps.pl, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę