Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Bieniek wybrał klub – zagra w PlusLidze

Mateusz Bieniek wybrał klub – zagra w PlusLidze

fot. Katarzyna Antczak

Zostały tylko formalności. Środkowy reprezentacji Polski Mateusz Bieniek będzie grał w PGE Skrze Bełchatów – poinformował dziś Przegląd Sportowy. Tym samym bełchatowski klub znowu będzie miał trzech świetnych środkowych, bo w zespole zostają inni kadrowicze Heynena – doświadczony 30-letni Karol Kłos i młody 21-letni Norbert Huber.

Do skutku dochodzi kolejny transfer reprezentanta Polski. Mateusz Bieniek po sezonie spędzonym w słynnym Cucine Lube Civitanova wraca do Polski w ramach wypożyczenia i przez kolejny rok będzie zdobywał punkty w barwach PGE Skry Bełchatów. Władze obu klubów na razie nabrały wody w usta.Przegląd SPortowy informuje, że wszystko w sprawie wypożyczenia Bieńka jest już dogadane i uzgodnione, a formalności zostaną dopełnione do końca tego tygodnia. Ogłoszenia kontraktu można spodziewać się na początku przyszłego tygodnia. Środkowy reprezentacji Polski przez rok ma grać w PGE Skrze, a potem przez kolejne dwa lata znowu będzie zawodnikiem Cucine Lube, z którym w tym sezonie zdobył klubowe mistrzostwo świata. Z powodu limitu obcokrajowców „Bieniu” nie grał we wszystkich meczach Serie A, a przed sezonem olimpijskim bardzo zależy mu częstych występach i zbudowaniu optymalnej formy. Rywalizacja o miejsca w reprezentacji Polski jest bardzo mocna, a do Tokio prawdopodobnie selekcjoner Vital Heynen zabierze tylko trzech środkowych. Stąd pomysł o wypożyczeniu, który Cucine Lube wsparło, bo musi szukać oszczędności w związku z epidemią koronawirusa.

Jak udało nam się ustalić, Bieniek miał wstępne propozycje z trzech polskich klubów – pytała o niego Asseco Resovia, mimo że ma już pod kontraktami pięciu środkowych, a także Jastrzębski Węgiel. Powrót do ZAKS-y nie wchodził w grę, bo kędzierzyński klub przedłuży umowę z Davidem Smithem i pozyskał ze Skry Jakuba Kochanowskiego. Bieniek chciał grać w Skrze, która straciła Kochanowskiego. Tym samym bełchatowski klub znowu będzie miał trzech świetnych środkowych, bo w zespole zostają inni kadrowicze Heynena – doświadczony 30-letni Karol Kłos i młody 21-letni Norbert Huber.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę