Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Budnik środkową Energa MKS-u Kalisz

Marta Budnik środkową Energa MKS-u Kalisz

Energa MKS Kalisz kontynuuje odkrywanie kart przed nowym sezonem. Kolejną nową zawodniczką drużyny prowadzonej przez Jacka Pasińskiego została środkowa Marta Budnik.

W zeszłym sezonie Marta Budnik reprezentowała kaliski MKS w II lidze i rozgrywkach juniorskich, przyszły sezon rozegra już jako środkowa pierwszego zespołu. Urodzona w 2001 roku zawodniczka dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi, mając 193 centymetry wzrostu, jest absolwentką VII LO SMS w Kaliszu.

W rozgrywkach juniorskich Marta Budnik dwukrotnie otrzymała nagrodę dla najlepszej środkowej turnieju, na mistrzostwach Wielkopolski i ćwierćfinale mistrzostw Polski. W rozgrywkach 3 grupy II ligi była podstawową środkową drużyny, ostatecznie razem z rezerwami MKS-u zajmując w niej trzecie miejsce. Na początku lipca razem z Energa MKS SMS Kalisz powalczy o medal w turnieju finałowym Mistrzostw Polski rozgrywanym w Hali Arena. Na środku siatki dołącza do Weroniki Centki, której kontrakt został ogłoszony wcześniej.

Na początku lipca Marta Budnik razem z Energa MKS SMS Kalisz powalczy o medal w turnieju finałowym mistrzostw Polski rozgrywanym w Hali Arena. Kaliszanki marzą o medalu i zapowiadają walkę o osiągnięcie tego celu, przygotowania do turnieju zostały już rozpoczęte.