Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maria Stenzel: Chciałam coś zmienić

Maria Stenzel: Chciałam coś zmienić

fot. Michał Szymański

– Byłam w strefie komfortu, w której w pewnym momencie było mi zbyt wygodnie. Nie było to dla mnie dobre. Zaczęło mi to przeszkadzać. Potrzebowałam nowych bodźców i motywacji. Nie boję się zmian. Jestem nimi podekscytowana – powiedziała po przenosinach do Chemika Maria Stenzel, nowa libero zespołu z Polic.

Ostatnie trzy lata Maria Stenzel spędziła w Grot Budowlanych Łódź, ale po sezonie 2020/2021 podjęła decyzję o zmianie barw klubowych. W kolejnych rozgrywkach będzie reprezentowała Grupę Azoty Chemik Police. – Zdecydowałam się na zmianę, ponieważ myślę, że dla młodej zawodniczki jaką jeszcze jestem, trzy lata w jednym klubie są wystarczające. Chciałam coś zmienić, czułam, że jest to na to idealny moment. Dlatego postanowiłam przenieść się do Chemika – powiedziała Maria Stenzel, libero polickiego zespołu.Nie ukrywa ona, że oferta z mistrza Polski sprawiła jej dużo radości. – Chemik był zawsze moim marzeniem. Ucieszyłam się z propozycji gry w tym klubie. Miałam niewiele wątpliwości. Decyzja była oczywista. Nie miałam się nad czym zastanawiać – stwierdziła defensywna siatkarka Chemika.

Reprezentantka Polski liczy, że gra w zespole z Polic będzie dla niej bodźcem do dalszego rozwoju. W Budowlanych nie była w stanie już wznieść się na wyższy poziom. – Byłam w strefie komfortu, w której w pewnym momencie było mi zbyt wygodnie. Nie było to dla mnie dobre. Zaczęło mi to przeszkadzać. Potrzebowałam nowych bodźców i motywacji. Nie boję się zmian. Jestem podekscytowana i cieszę się na nowe wyzwania. Dobrze, że zmienię otoczenie i miasto. Myślę, że wyjdzie mi to na dobre – zaznaczyła nowa zawodniczka mistrza Polski.

Mimo że libero nie przebywa cały czas na boisku, to Stenzel zawsze jest dobrym duchem drużyny. – Przeważnie na boisku jestem takim ukrytym kapitanem. Staram się trzymać drużynę w ryzach, wspierać dziewczyny na boisku, przekazywać im dużo pozytywnej energii. Zawsze myślę o zespole. Jestem bardzo zdeterminowana i ambitna – zakończyła Maria Stenzel.

źródło: Chemik Police TV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę