Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz: Drużyna pokazała charakter

Marcin Wojtowicz: Drużyna pokazała charakter

fot. Michał Szymański

Po ciekawym spotkaniu tarnowianki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zameldowały się w finale I ligi kobiet. W nim PWSZ Tarnów zmierzy się ze Stalą Mielec. – Mam ogromną nadzieję, że będą to ciekawe spotkania i bardzo wierzę w swoją drużynę. Wiem, że w tym sezonie sporo emocji przysparzały nam mecze z mielczankami, kończyły się tie-breakiem. Bardzo wierzę w swój zespół. Mam wielką nadzieję, że pójdzie po naszej myśli – powiedziała Wiktoria Kowalska.

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów po wygraniu na wyjeździe 3:0, we własnej hali pokonały Sorella Częstochowiankę Częstochowa 3:1.Poza drugim setem, którego gospodynie wygrały do 11, w trzech pozostałych wynik rozstrzygał się w końcówkach. – Częstochowianka zagrała dobry mecz, my za to troszkę słabiej. Widać że zeszło troszkę z nas ciśnienie po pierwszym meczu, w którym bardzo mocno się sprężyliśmy. Zaskoczyła nas Częstochowianka, która weszła w mecz bardzo odważnie i widać było, że one wcale tutaj nie złożyły broni. Było nam ciężko, ale wygraliśmy, drużyna pokazała charakter i jestem z nich bardzo zadowolony – podsumował szkoleniowiec zespołu z Tarnowa.

Siatkarki z Tarnowa zajęły 1. miejsce po fazie zasadniczej. Wiceliderkami tabeli były siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec. To właśnie z nimi tarnowiankom przyjdzie się zmierzyć w finale. Tarnowianki w rundzie zasadniczej przegrały tylko jeden mecz z nowodworzankami. Ze Stalą Tarnowianki triumfowały dwukrotnie po tie-breaku. – To jest drużyna, która jest zbudowana z bardzo dobrych siatkarek, a jednak przez cały sezon bardzo ciężko pracowały, cały czas się starały i nic nie odpuszczały. Nie było tak, że tylko liczyły na własne umiejętności, ale swoim zaangażowaniem zapracowały sobie na ten wynik. Ja jestem z nich dumny i myślę, że po sezonie również będę – powiedział trener Marcin Wojtowicz.

W finale rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa spotkania już 7 i 8 maja w Tarnowie, następnie 14 maja odbędzie się mecz w Mielcu. – Mam ogromną nadzieję, że będą to ciekawe spotkania i bardzo wierzę w swoją drużynę. Wiem, że w tym sezonie sporo emocji przysparzały nam mecze z mielczankami, kończyły się tie-breakiem. Bardzo wierzę w swój zespół. Mam wielką nadzieję, że pójdzie po naszej myśli – stwierdziła atakująca Wiktoria Kowalska, która została MVP drugiego meczu półfinałowego.

źródło: opr. własne, www.rdn.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę