Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Janusz: Z optymizmem możemy myśleć o kolejnych meczach

Marcin Janusz: Z optymizmem możemy myśleć o kolejnych meczach

fot. Klaudia Piwowarczyk

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie pokonała PSG Stal Nysę w ramach 20. kolejki PlusLigi. Podopieczni Tuomasa Sammlvuo zagrali na niezłym poziomie we wszystkich elementach, a ważna okazała się między innymi postawa kędzierzynian w polu zagrywki. – W tym elemencie był to jeden z naszych lepszych meczów w tym sezonie, w bloku też zagraliśmy dobrze, ale to wychodzi nam od początku sezonu, więc udało nam się to podtrzymać. Pozostałe elementy też są na niezłym poziomie – powiedział Strefie Siatkówki rozgrywający ZAKSY, Marcin Janusz. 

Udało wam się zrewanżować Stali za porażkę z pierwszej rundy sezonu zasadniczego. To było już chwilę temu, pamiętacie jednak jeszcze o tej przegranej w Nysie?Marcin Janusz: – Było dawno, ale ja pamiętałem ten mecz. To było wyjątkowe spotkanie, zwłaszcza dla zespołu z Nysy, a dla nas lekcja siatkówki. W tym okresie, w którym graliśmy zdecydowanie gorzej. Tym bardziej w tym pojedynku chcieliśmy wyjść i pokazać, że jesteśmy lepszym zespołem. Ale to nie było łatwe, ze Stalą bardzo ciężko się gra, to bardzo fizyczna drużyna, którą trzeba pokonać sprytem i taką siatkarską sztuką. To nam się udało i z tego się cieszymy. 

Udało wam się też chyba wyłączyć liderów zespołu po drugiej stronie siatki?

– Myślę, że każdy tam miał swoje lepsze i gorsze momenty, ale w tych najważniejszych momentach my dobrze prezentowaliśmy się w polu zagrywki. Myślę, że w tym elemencie był to jeden z naszych lepszych meczów w tym sezonie, w bloku też zagraliśmy dobrze, ale to wychodzi nam od początku sezonu, więc udało nam się to podtrzymać. Pozostałe elementy też są na niezłym poziomie, więc z optymizmem możemy myśleć o kolejnych meczach. 

Te dwa ostatnie miesiące 2022 roku chyba mocno dały wam w kość. Czujecie, że teraz już jest trochę lżej w nogach?

– Trochę się zrobiło lżej i myślę, że widać to i po nas i po każdej drużynie, która do tego wszystkiego gra jeszcze w Lidze Mistrzów. Może się wydawać, że jeden dzień odpoczynku to niewiele, ale dla nas to jest ogromna różnica, kiedy możemy odpocząć czy nawet porządnie potrenować w siłowni i przygotować do reszty sezonu. 

Treningu będziecie też potrzebować, żeby Bartek Bednorz mógł w pełni wdrożyć się w waszą drużynę? 

– Z Bartkiem Bednorzem mieliśmy okazję grać już razem w Częstochowie czy w Bełchatowie, mieliśmy też swoje epizody w kadrze. To jest jednak teraz zupełnie inna drużyna niż te poprzednie, o których wspominałem. Tu już nie chodzi o samo rozegranie do lewego skrzydła czy pipe’a, tylko o to, żeby Bartka wprowadzić w nasz system gry, żeby nie czuł się jak takie ciało obce. Z tym będzie trochę pracy na treningach, ale Bartek jest na tyle ogranym, na tyle doświadczonym graczem w wielu ligach, że bez problemu uda mu się wejść w tę drużynę. Już te treningi, które razem odbyliśmy są obiecujące. Dodatkowo jest on po długiej podróży z Chin, więc trener chciał mu jeszcze dać chwilę, ale na pewno będzie to ogromne wzmocnienie i bardzo na niego liczymy, 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę