Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Marcel Hendzelewski: Przez te dwa lata zrobiliśmy olbrzymi postęp

Marcel Hendzelewski: Przez te dwa lata zrobiliśmy olbrzymi postęp

Mistrzostwa Polski Juniorów w Tomaszowie Mazowieckim dobiegły końca. Nowym mistrzem kraju została KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, która w roku 2021 zdobyła złoto mistrzostw Polski juniorów młodszych. Na drugim miejscu uplasowało się KS Metro Warszawa, natomiast brązowe medale na szyjach zawiesili siatkarze AT Jastrzębski Węgiel.

W finale mistrzostw Polski juniorów KS Lechia Tomaszów Mazowiecki przed własną publicznością pokonała 3:0 (25:23, 25:22, 25:13) KS Metro Warszawę. Tomaszowianie wygrali w turnieju wszystkie mecze, a aż czterech siatkarzy z tego klubu odebrało nagrody indywidualne. Wśród wyróżnionych znaleźli się Jakub Nowak, Jakub Kubacki, Dawid Suski i Marcel Hendzelewski, wybrany MVP meczu finałowego. – Wykonaliśmy kawał dobrej roboty, a przez te dwa lata zrobiliśmy olbrzymi postęp. Jestem szczęśliwy, że tylu kibiców zebrało się na hali, bo byli naszym siódmym zawodnikiem i swoim dopingiem dodawali nam jeszcze więcej sił. Jestem przeszczęśliwy, że po raz drugi zdobyliśmy tytuł mistrza kraju, bo dwa lata temu triumfowaliśmy w finałach juniorów młodszych – powiedział Marcel Hendzelewski, przyjmujący KS Lechii Tomaszów Mazowiecki.

W meczu o trzecie miejsce AT Jastrzębski Węgiel pokonał 3:1 (25:15, 19:25, 25:23, 27:25) UMKS MOS Wolę Warszawa. Podczas przedmeczowej rozgrzewki kontuzji kostki nabawił się podstawowy zawodnik stołecznego klubu Stanisław Chaciński. Konsekwencja jastrzębian pozwoliła im wykorzystać słabe punkty rywali i sięgnąć po brązowe medale. Nagroda MVP trafiła do Karola Cieślika, który w całym spotkaniu zdobył 15 punktów. – Był to dla nas bardzo ciężki turniej, a wszystkie mecze były niezwykle wyczerpujące. To było bardzo intensywne pięć dni, z różnymi wahaniami formy w naszym zespole. W meczu o brąz zdarzały się trudne momenty, ale potrafiliśmy wyjść z nich obronną ręką – powiedział Karol Cieślik z AT Jastrzębskiego Węgla.

źródło: pzps.pl