Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Szarek przenosi się do ligi słowackiej

Łukasz Szarek przenosi się do ligi słowackiej

fot. volejbalnitra.sk

Łukasz Szarek to prawdziwy obieżyświat. Ma za sobą grę w klubach z całej Europy. Jest również zawodnikiem uniwersalnym – może grać zarówno na ataku, jak i na przyjęciu. W sezonie 2022/2023 będzie reprezentował barwy słowackiego klubu Rieker UJS Komárno, do którego przenosi się z Aniołów Toruń.

Łukasz Szarek posiada dwa obywatelstwa – polskie i greckie. To właśnie w Grecji grał przez pierwsze lata swojej profesjonalnej kariery (Aris Marmouris Saloniki, AONS Milon i Olympiacos Pireus i Pamvochaikos V.C.).Następnie przeniósł się do ligi polskiej, w której przez rok reprezentował AZS Olsztyn. W sezonie 2013/14 występował w niemieckim TV Ingersoll Bühl, a w kolejnym roku powrócił do Polski, do Aluronu Vitru Warta Zawiercie.

Po rocznej przygodzie w Zawierciu po raz pierwszy zdecydował się zagrać w lidze słowackiej, w drużynie Volejbal Nitra. Spędził tam jednak tylko jeden sezon, a w kolejnych reprezentował belgijski Axis Guibertin, grecki Foinikas Syros ONEX, polski MKS Ślepsk Suwałki.

W latach 2018-2020 grał dla austriackiego Union Raiffeisen Waldviertel, a następnie wrócił do ligi słowackiej. Grał w niej w barwach VK MIRAD UNIPO Prešov. W minionych rozgrywkach występował w Aniołach Toruń.

Jak się okazało, atakujący postanowił ponownie zasilić ligę naszych południowych sąsiadów. Tym razem zagra na Słowacji w ekipie Rieker UJS Komárno.

Łukasz Szarek w ciągu swojej bogatej kariery wywalczył brązowy medal mistrzostw Grecji, mistrzostwo i Puchar Słowacji oraz wicemistrzostwo Austrii.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę