Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Łukasz Kaczmarek: Gramy coraz lepiej

Łukasz Kaczmarek: Gramy coraz lepiej

fot. Damian Warwas

Reprezentacja Polski zapisała na swoim koncie kolejne zwycięstwo w mistrzostwach Europy. Tym razem biało-czerwoni dość łatwo odprawili z kwitkiem Belgów, choć w drugim secie walczyli na przewagi. – Drugi set z Belgią był na styku, ale wygraliśmy tę końcówkę i takie sytuacje budują – podsumował krótko jeden z bohaterów spotkania, atakujący polskiej kadry Łukasz Kaczmarek. 

Polacy dość łatwo wygrali spotkanie z reprezentacją Belgii. Małe kłopoty napotkali jedynie w drugim secie, w którym wygrali na przewagi. – Drugi set z Belgią był na styku, ale wygraliśmy tę końcówkę i takie sytuacje budują. Francja też zaczęła igrzyska od porażki, a później rosła w każdym kolejnym meczu. Mamy nadzieję, że będziemy rośli jak Francuzi w Tokio – mówił Łukasz Kaczmarek, który był liderem biało-czerwonych w starciu z zespołem z Beneluksu. – Najbardziej cieszy mnie zwycięstwo 3:0 i to, że jesteśmy coraz bliżej przypieczętowania awansu do 1/8 finału z pierwszego miejsca w grupie. Dla mnie zawsze najważniejsza jest drużyna, więc choć sam czułem się bardzo dobrze w tym spotkaniu, to i tak najbardziej cieszy mnie wygrana zespołu. Gra z orzełkiem na piersi znaczy bardzo wiele. Zwłaszcza przy tak niesamowitych kibicach jak publiczność w Krakowie. Gramy mecz w poniedziałek o godz. 20.30, a hala jest tak wypełniona. Cieszy mnie, że po pandemii możemy znów poczuć tę atmosferę – mówił atakujący polskiej kadry.Dla podopiecznych Vitala Heynana był to pierwszy mecz w mistrzostwach Europy wygrany bez straty seta. – Z meczu na mecz gramy coraz lepiej, bardzo dobrze funkcjonuje nasz system blok-obrona. Coraz pewniej czujemy się też na zagrywce – mówił Łukasz Kaczmarek, który ponownie wyszedł w podstawowym składzie. – Nie mam zbyt wielu okazji do grania, bo pierwszym atakującym tej kadry jest najlepszy atakujący na świecie. Moja rola jest trochę inna, więc cieszę się, gdy dostaję możliwość występu w pełnym wymiarze – przyznał bombardier polskiego zespołu.

Łukasz Kaczmarek debiutował w kadrze w 2017 roku, kiedy to biało-czerwoni zaskakująco szybko odpadli z mistrzostw Europy. – Memoriał kojarzy mi się lepiej, bo same mistrzostwa już niekoniecznie. Od razu myślę o porażce ze Słowenią w 1/8 finału. Od tamtej pory wiele się wydarzyło. Obecny turniej to nowa historia i oby udało nam zakończyć go z dużo lepszym wynikiem – zapowiedział atakujący polskiej kadry.

We wtorek biało-czerwoni mają przerwę od gry, w środę w ostatnim spotkaniu grupy A zmierzą się z Ukrainą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę