Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Bieniek w drużynie marzeń, N’Gapeth MVP

LN M: Bieniek w drużynie marzeń, N’Gapeth MVP

W Bolonii zakończono rozgrywki Ligi Narodów. Po arcyciekawym meczu mistrzowie olimpijscy 3:2 pokonali Amerykanów i stanęli na najwyższym stopniu podium. W walce o brąz reprezentacja Polski nie straciła ani jednego seta z Włochami. Klasycznie już wybrana została najlepsza drużyna turnieju, w którym znalazło się miejsce dla Polaka. MVP został wybrany Earvin N’Gapeth.

Najlepszą drużyną tegorocznej Ligi Narodów okazali się mistrzowie olimpijscy. Reprezentacja Francji w finale prowadziła już 2:0 z Amerykanami, ale dopiero tie-break zdecydował o wyniku tej rywalizacji.

Ostatecznie jednak trójkolorowi wygrali decydującą odsłonę i stanęli na najwyższym stopniu podium. W walce o brąz emocji było mniej, bowiem biało-czerwoni nie oddali ani jednego seta gospodarzom turnieju finałowego – Włochom i ponownie mogli cieszyć się z medalu Ligi Narodów.

Standardowo już po turnieju finałowym wybrana została drużyna marzeń, nie zabrakło w niej przedstawicieli reprezentacji Polski, a także PlusLigi. Jednym z najlepszych środkowych wybrany został Mateusz Bieniek. Drużynę marzeń zdominowali Francuzi, w tym gronie znaleźli się przyjmujący Trevor Clevenot oraz Earvin N’Gapeth, a także libero Jenia Grebennikov oraz atakujący – Jean Patry. MVP finałowego turnieju wybrany został lider triumfatorów – Earvin N’Gapeth.