Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Włoszki w finale Ligi Narodów

LN K: Włoszki w finale Ligi Narodów

Reprezentacja Włoch zagra w finale Siatkarskiej Ligi Narodów. Włoszki pokonały gospodynie turnieju Turczynki 3:0 i zmierzą się z Brazylią w meczu o złoto. Podopiecznym Giovanniego Guidettiego pozostaje walka o brąz przeciwko reprezentacji Serbii.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły Turczynki, ale tylko przez chwilę były w stanie prowadzić, bo siatkarki Davide Mazzantiego szybko zniwelowały dwupunktową stratę i wyszły na prowadzenie. Co prawda gospodynie zmniejszyły ten dystans do dwóch punktów (12:14), ale później Włoszki zagrały koncertowo i przy 17:12 było już w zasadzie po secie. Włoskie siatkarki utrzymały koncentrację i wygrały tę partię do 18.

Turczynki nie zamierzały jednak rezygnować z gry o złoto i w drugiej odsłonie pokazały się już z dużo lepszej strony. Ani na moment nie dały odskoczyć rywalkom i gra toczyła się punkt za punkt niemal przez cały set. Końcówka była bardzo zacięta. Jako pierwsze piłkę setową przy stanie 24:23 miały Turczynki, ale nie wykorzystały jej i oddały inicjatywę Włoszkom, które ostatecznie wygrały 28:26.

W trzecim secie znów różnica między zespołami nieco się pogłębiła i Włoszki trzymały na dystans siatkarki Guidettiego. Cały czas ich przewaga oscylowała wokół trzech, czterech punktów. Turczynki dostarczyły odrobinę nadziei swoim kibicom, kiedy w końcówce doszły rywalki na 20:21. Nie potrafiły jednak dalej przycisnąć Włoszek, które dowiozły korzystny wynik i wygrały 25:22, meldując się w finale Siatkarskiej Ligi Narodów.

Turcja – Włochy 0:3
(18:25, 26:28, 22:25)

Turcja: Erdem Dundar (11), Sahin S. (5), Karakurt (14), Ozbay, Baladin (7), Gunes (8), Akoz (libero) oraz Boz (1), Aydin (1) i Sahin E. (1)
Włochy: Orro (1), Chirichella (4), Bosetti (11), Pietrini (8), Danesi (9), Egonu (26), De Gennaro (libero) oraz Lubian i Malinov