Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Kanadyjki rozbiły Bułgarię

LN K: Kanadyjki rozbiły Bułgarię

Zarówno Bułgarki jak i Kanadyjki grają w tej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów w kratkę. Obie ekipy potrafią postawić się silnym rywalkom, a w innym spotkaniu przegrać z kretesem, dlatego też ich bezpośrednie starcie nie miało wyraźnego faworyta. Lepiej prezentowały się Kanadyjki, ale chyba same się nie spodziewały, że zwycięstwo przyjdzie im tak łatwo.

W pierwszym secie Bułgarki przez chwilę tylko walczyły i były w stanie dotrzymać kroku siatkarkom z Kanady (3:3). Później to Kanadyjki przejęły inicjatywę i zdemolowały rywalki, doprowadzając do stanu 14:5. Na chwilę straciły koncentrację i oddały pole przeciwnikowi, pozwalając mu na cztery punkty z rzędu (14:8), ale to był tylko chwilowy przestój, po którym Kanadyjki wzięły się do roboty i wygrały seta do 15.

W drugim secie Kanadyjki poszły za ciosem i otworzyły go wynikiem 6:0. Bułgarki jednak się nie poddawały i chciały odrobić straty. Udało im się to tylko połowicznie i jedynie przez chwilę mogły mieć nadzieję na korzystny rezultat i nawiązanie walki (8:11). Później znów do głosu doszły przeciwniczki, które od stanu 15:11 zdobyły siedem punktów z rzędu i wszystko w tym secie było już jasne. Bułgarkom udało się uzyskać w tej partii tylko 13 oczek i trudno było oczekiwać, że ten mecz może się jeszcze odwrócić.

Podobnie jak w drugim secie Kanadyjki mocno zaatakowały od początku trzeciej odsłony zdobywając pierwsze pięć punktów. Bułgarki wyglądały na zrezygnowane i pogodzone z losem. Nie potrafiły znaleźć recepty na rozpędzone Kanadyjki, które raz za razem punktowały i powiększały swoją przewagę. Ostatecznie – podobnie jak w pierwszym secie Bułgarki zdobyły zaledwie 15 punktów i gładka wygrana Kanady stała się faktem.

Bułgaria – Kanada 0:3
(15:25, 13:25, 15:25)

Bułgaria: Jordanowa (9), Barakowa, Beczewa (5), Todorowa (4), Sajkowa (2), Marinowa (2), Paszkulewa (libero) oraz Stanczulowa (7), Nejkowa (1), Nikołowa S. (1) i Nikołowa M. (2)
Kanada: Van Ryk (15), White (6), Gray (11), King (3), Howe (13), Magilo (6), Murmann (libero) oraz Livingston, Van Buskirk, Mitrović, Josepg (1), Palermo (libero) oraz Pelland