Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Chinki nadal bez porażki, Kanadyjki bez seta

LN K: Chinki nadal bez porażki, Kanadyjki bez seta

Reprezentantki Chin obok polskich siatkarek pozostają niepokonane w Siatkarskiej Lidze Narodów. W swoim piątym starciu tych rozgrywek azjatycki zespół pokonał Kanadę i nie pozwolił sobie urwać seta. Ekipa z Kraju Klonowego Liścia próbowała przedłużyć starcie, jednak bezskutecznie. Wygrana pozwoliła chińskiej drużynie przeskoczyć Polki w tabeli i teraz Chinki są liderkami.

Mecz zaczął się od wymiany ciosów, ale po kontrze Yingying Li do głosu zaczęły dochodzić Chinki (5:3). Asy serwisowe dołożyła Linyu Diao, a po bloku Azjatki w pełni przejęły inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami (12:6). Kanadyjki miały problemy w przyjęciu, a ich błędy w ataku jeszcze bardziej podcinały im skrzydła. Pojedyncze udane zagrania Kiery Van Ryk nie poderwały ich do walki, a po zbiciu Xinyue Yuan gospodynie zbliżały się do wygranej (21:13). W końcówce mogły liczyć na kolejne błędy rywalek, a Li zakończyła nierówną walkę w premierowej odsłonie (25:14).

W drugim secie Chinki poszły za ciosem. Zaczęły punktować blokiem, a po kontrze ze środka Yuanyuan Wang odskoczyły od przeciwniczek na 8:5. Za sprawą Hilary Howe siatkarki spod znaku klonowego liścia próbowały wrócić do gry, ale wciąż niewielka przewaga utrzymywała się po stronie Azjatek (12:10). Po zbiciu Alexy Gray Kanadyjki na moment doprowadziły do remisu, ale dwie czapy gospodyń pozwoliły błyskawicznie odbudować im przewagę (18:14). Znowu mogły liczyć na błędy rywalek, a po asie serwisowym Xiangyu Gong pewnie kroczyły do wygranej. Ostatecznie po akcji Wang ta część meczu padła ich łupem 25:18.

W trzecią partię lepiej weszły przyjezdne, które po akcjach Emily Maglio i Gray wysforowały się na prowadzenie 6:3. Nie cieszyły się z niego zbyt długo, bo po kontrze Gong Chinki wróciły do gry (9:9). Dołożyły szczelny blok, a po błędach rywalek to one zaczęły dochodzić do głosu (14:12). Ale Kanadyjki nie odpuszczały, a dzięki blokowi wróciły do gry. Wymiana ciosów trwała, ale dwa asy serwisowe Brie King spowodowały, że zawodniczki z Ameryki Północnej miały okazję przedłużyć spotkanie (23:21). Autowe zbicie Van Ryk doprowadziło do batalii na przewagi. W niej lepiej spisały się Azjatki, które po punktowej zagrywce Xiaoting Xu triumfowały 29:27.

Chiny – Kanada 3:0
(25:14, 25:18, 29:27)

Chiny: Yuan XY (9), Diao LY (3), GONG XY (7), WanG YY (9), Wang YL (7), Li YY (14), Wang MJ (libero) oraz Xu XT (1), Zheng YX (1) i Du QQ
Kanada: Van Ryk (10), Van Buskirk (3), Gray (13), King (3), Howe (12), Maglio (5), Murmann (libero) oraz Ogoms, Mitrovic i Livingston