Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Niespodzianka w Spale, SMS lepszy od AGH

I liga M: Niespodzianka w Spale, SMS lepszy od AGH

Po raz pierwszy od ponad czterech miesięcy SMS PZPS Spała zszedł z boiska niepokonany. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza dość niespodziewanie bez straty seta wygrali z AZS-em AGH Kraków i tym samym przerwali serię siedemnastu ligowych porażek z rzędu. Nagrodę MVP odebrał Kacper Ratajewski, który był najlepiej punktującym siatkarzem zwycięskiego zespołu.

Po bloku na Jakubie Kraucie SMS prowadził 3:0. Poderwać do walki krakowian starał się Adam Świdroń, ale skuteczniejsi na siatce byli gospodarze. Blok na Danielu Grzymale i nieudany atak Michała Kozłowskiego sprawiły, że SMS odskoczył na 9:4 i o czas poprosił trener Kubacki. Wciąż warunki na boisku dyktowali gospodarze, po kontrataku Igora Zawadzkiego było już 12:6. Z czasem coraz pewniej punktował Grzymała. Nie brakowało przedłużonych wymian. Krakowianie starali się walczyć, gdy błąd w ataku popełnił Ratajewski dystans stopniał do dwóch oczek i o czas poprosił trener Bąkiewicz (17:15). Dopiero pomyłka w polu zagrywki Kozłowskiego pozwoliła SMS-owi zrobić przejście (18:16). Gdy w kolejnej akcji pomylił się Jakub Kraut, drugą przerwę wykorzystał krakowski szkoleniowiec. AGH rzuciło się do odrabiania strat, tuż po wejściu asa zaserwował Karol Borkowski i drugi raz interweniował trener SMS-u (20:19). W kolejnej akcji skutecznie zaatakował Kacper Ratajewski. Końcówka należała do Piotra Śliwki (24:20). Ostatnie punkty w tej odsłonie padły po błędach w polu zagrywki.

W drugiej partii szybko do głosu doszli gospodarze, którzy po bloku na Grzymale prowadzili 6:2. Sytuacja szybko odmieniła się i gdy do skutecznego ataku krakowski atakujący dołożył dwa asy, interweniował trener Bąkiewicz (7:6). Serię gości przerwał dopiero Zawadzki (8:7). W kolejnych akcjach skuteczne ataki przeplatane były błędami, po asie Jakuba Majchrzaka SMS wyszedł na prowadzenie 13:11. Gospodarze przejęli inicjatywę, gdy blok zatrzymał atak Świdronia, czas wykorzystał trener Kubacki (15:12). Uczniowie SMS-u nie ustrzegli się błędów, uaktywnił się krakowski blok i przy stanie 16:15 zawodników do siebie przywołał Michał Bąkiewicz. Seria przy zagrywkach Grzymały trwała, po kontrataku Świdronia było już 19:16 dla AGH, trener SMS-u rotował składem. Dopiero gdy przedłużoną wymianę skończył Kacper Pakos, gospodarze zrobili przejście (17:19). Skuteczny atak Ratajewskiego i błąd Krauta wyrównały wynik (21:21). W decydującym momencie to gospodarze górowali na siatce i po ataku Ratajewskiego wygrali do 22.

Z nową energią w trzeciego seta weszli krakowianie, po błędzie Sergiusza Serafina mieli trzy punkty przewagi – 5:2. Sytuacja zmieniła się przy zagrywkach Piotra Śliwki. SMS kończył kolejne kontrataki (7:6). Coraz lepiej funkcjonował blok gospodarzy, przy stanie 10:7 czas wykorzystał trener AGH. Raz za razem skutecznie atakował Ratajewski. Po obu stronach siatki nie brakowało błędów. Gdy asa posłał Piotr Fenoszyn, czas wykorzystał trener Bąkiewicz (14:13). Krakowianie nie odpuszczali, po asie Borkowskiego wynik wyrównał się, a gdy zablokowano atak Ratajewskiego, ponownie interweniował szkoleniowiec SMS-u (15:16). W kolejnej akcji spalski atakujący skutecznie zapunktował. Po atakach Majchrzaka i Ratajewskiego o przerwę poprosił trener Kubacki (19:17). W końcówce krakowianie popełniali kolejne błędy. Blok na Borkowskim i kontratak Śliwki dały ostatnie punkty SMS-owi.

MVP: Kacper Ratajewski

SMS PZPS Spała – AZS AGH Kraków 3:0
(25:21, 25:22, 25:19)

SMS: Majchrzak (10), Kufka (7), Śliwka (11), Zawadzki (4), Ratajewski (16), Serafin (2), Kędzierski (libero) oraz Hawryluk (libero), Pakos (4) i Nowak
AGH: Kraut (4), Janusz (3), Fenoszyn (3), Grzymała (17), Świdroń (9), Kozłowski (3), Czyrek (libero) oraz Piwowarczyk (1), Borkowski (3), Krawiecki i Dulski