Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów BBTS-u

I liga M: Komplet punktów BBTS-u

BBTS Bielsko-Biała nie dał szans MCKiS-owi Jaworzno. Beniaminek długimi fragmentami prowadził wyrównaną walkę z przeciwnikami, jednak w żadnym z trzech setów nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Najbliżej zwycięstwa jaworznianie byli w inauguracyjnej odsłonie, w której prowadzili już 23:21, jednak 25:23 wygrał BBTS.

Początek spotkania toczył się po myśli gospodarzy, którzy szybko wysforowali się na trzypunktowe prowadzenie (8:5). W kolejnych akcjach jaworznianie utrzymywali przewagę. Siatkarze BBTS-u nie mieli jednak zamiaru odpuszczać, już w środkowej fazie seta zniwelowali dystans do jednego oczka (13:12), by po chwili doprowadzić do remisu (15:15). Rozgorzała zacięta walka, żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć rywalowi. Skutecznie punktował Rafał Pawlak. Dopiero w końcówce gospodarze wyszli na prowadzenie 23:21. Beniaminek z Jaworzna nie potrafił jednak postawić kropki nad i. Od tego momentu punktowali już tylko przyjezdni, którzy triumfowali 25:23.

Po wyrównanym początku z akcji na akcję w drugim secie odskakiwać zaczęli goście. Szybko podopieczni trenera Gradowskiego zbudowali pięciopunktowe prowadzenie (8:5). Jaworznianie nie potrafili znaleźć recepty na skutecznie grających rywali, przez co dystans utrzymywał się (6:11). Bielszczanie z minuty na minutę powiększali swoją przewagę, beniaminek nie miał argumentów, by przeciwstawić się rozpędzonym przeciwnikom (9:16). W kolejnych akcjach jaworznianie starali się zmniejszyć dystans, jednak wciąż skuteczność utrzymywał Oleg Krikun. Gospodarzom udało się obronić kilka piłek setowych, jednak cała odsłona padła łupem jaworznian.

Otwarcie trzeciego seta było zacięte (4:3), jednak po serii udanych zagrań bielszczanie szybko odwrócili wynik i wyszli na prowadzenie 6:4. Po obu stronach siatki nie brakowało walki, stan seta wyrównał się (8:9). W kolejnych akcjach toczyła się gra na styku, żaden z zespołów nie odpuszczał (12:13). Dopiero po kilku kolejnych akcjach na trzy punkty odskoczyli przyjezdni. Beniaminek jednak nie odpuszczał, a ręki w ataku nie wstrzymywał Pawlak. Dzięki temu beniaminek po raz kolejny odrobił straty, w decydującą fazę seta bielszczanie wchodzili, mając tylko jednopunktową zaliczkę. (20:21). Bielszczanie nie zmarnowali jednak okazji, podobnie jak w inauguracyjnej partii końcówka toczyła się pod dyktando siatkarzy BBTS-u. Podopieczni trenera Gradowskiego wygrali ostatnią odsłonę do 22.

MVP: Jarosław Macionczyk

MCKiS Jaworzno – BBTS Bielsko-Biała 0:3
(23:25, 19:25, 22:25)

MCKiS: Pawlak (16), Grzegolec (6), Dębski (8), Schmidt (4), Pietras (4), Magnuszewski (2), Zieliński (libero) oraz Borończyk, Pizuński (1), Wojtaszkiewizc, Żeliński (1) i Czubiński (4)
BBTS: Macionczyk (4), Buniak (11), Piotrowski (7), Suchacki (10), Cedzyński (5), Krikun (17), Koziura (libero) oraz Nowak, Firszt, Marek (libero), Skotarek (1) i Oniszk