Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Chrobry na koniec sezonu pokonał Mickiewicza

I liga M: Chrobry na koniec sezonu pokonał Mickiewicza

Na zakończenie rywalizacji w bieżącym sezonie Mickiewicz Kluczbork zmierzył się z Chrobrym Głogów. W pierwszym spotkaniu między tymi zespołami kluczborczanie triumfowali 3:1. Drugi pojedynek również skończył się w czterech setach, ale tym razem wygrali podopieczni trenera Walencieja. Dzięki temu zwycięstwu głogowianie awansowali w tabeli na 12. miejsce kosztem Mickiewicza.

Od początku pojedynku nie brakowało ciekawych wymian. Skutecznie atakował Krzysztof Rykała. As Filipa Bieguna i blok na Pasińskim pozwoliły Chrobremu odskoczyć na 12:6, o czas poprosił trener Łysiak. W kolejnych akcjach punktowe zagrywki posłał Artur Pasiński (9:12). Na siatce górowali goście. Obie drużyny myliły się w polu zagrywki. Z czasem wyraźny dystans utrzymywał się. Po pomyłce w ataku Przemysława Kupki ponownie interweniował trener Mickiewicza (12:19). W kolejnych akcjach nastąpiła seria błędów, głównie w polu zagrywki (15:21). Obaj szkoleniowcy rotowali składem, ale nie wpłynęło to na wynik. Skuteczny atak Bartosza Janeczka dał serię piłek setowych Chrobremu, a błąd Dawida Bułkowskiego w polu zagrywki zamknął seta.

Pierwsze akcje drugiego seta toczyły się po myśli głogowian, pierwszy punkt dla kluczborczan padł po ataku Łukasza Zimonia (1:3). Gospodarze wciąż mieli problemy w ataku, po bloku na Musze było już 7:3. Z czasem również przyjezdni zaczęli popełniać proste błędy. Po kontrataku Kupki i bloku na Rykale Mickiewicz wyszedł na prowadzenie 10:8 i o czas poprosił trener Walenciej. Coraz pewniej punktował Jakub Czerwiński. Goście nie potrafili powrócić do dyspozycji sprzed kilku minut. Gdy kolejną ciekawą wymianę zamknął Zimoń, drugą przerwę wykorzystał głogowski szkoleniowiec (16:11). Passę rywali przerwał dopiero skutecznym zagraniem Hubert Węgrzyn (17:12). W dalszej fazie seta po obu stronach siatki nie brakowało problemów. Wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by to Mickiewicz cieszył się ze zwycięstwa. Kropkę nad i postawił asem Jan Siemiątkowski.

W trzecim secie gospodarze poszli za ciosem, po kontrataku Kupki prowadzili 4:1. Goście ruszyli do odrabiania strat i po pomyłce kluczborskiego atakującego złapali kontakt punktowy (6:5). W kolejnych akcjach obie drużyny utrzymywały dobrą skuteczność w pierwszej akcji. Wciąż na prowadzeniu pozostawali siatkarze Mickiewicza. Po skutecznym ataku Pasińskiego o czas poprosił trener Walenciej (12:9). Nie do zatrzymania był Pasiński, szybko drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec przyjezdnych. Dopiero po niej skutecznie zaatakował Węgrzyn (15:10). Z czasem inicjatywę na siatce zaczęli przejmować przyjezdni. Skutecznie punktował Węgrzyn, a gdy zablokowany został Czerwiński, o czas poprosił trener Mickiewicza. W kolejnej akcji pomylił się Siemiątkowski i Chrobry złapał kontakt z rywalami (20:19). Końcówka była niezwykle zacięta. Gdy asa posłał Rykała, przerwę wykorzystał kluczborski szkoleniowiec (22:23). Chociaż gospodarze obronili pierwszą piłkę setową, drugą szansę wykorzystał Rykała.

Otwarcie seta numer cztery było zacięte, żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi (8:8). Dopiero po atakach Węgrzyna i Bieguna Chrobry wyszedł na prowadzenie 12:9. Chociaż gospodarze zniwelowali dystans, głogowianie szybko je odbudowali i po asie Rykały czas wykorzystał trener Łysiak (11:14). W dalszej fazie seta siatkarze Chrobrego skuteczne ataki przeplatali z błędami w polu zagrywki. Mickiewicz nie potrafił wykorzystać sytuacji. Skuteczny blok głogowian i błąd Zimonia dały pięciopunktową przewagę Chrobremu, ponownie interweniował szkoleniowiec Mickiewicza. Po stronie gospodarzy wciąż mnożyły się błędy. Skuteczny atak Bieguna dał kolejne piłki meczowe Chrobremu. Kluczborczanie obronili dwie z nich, ale decydujący punkt zdobył Rykała.

MVP: Hubert Węgrzyn

Mickiewicz Kluczbork – Chrobry Głogów 1:3
(18:25, 25:16, 24:26, 21:25)

Mickiewicz: Bułkowski (2), Schmidt (3), Mucha (4), Kupka (7), Pasiński (18), Prokopczuk, Jaskuła (libero) oraz Czerwiński (9), Siemiątkowski (4), Popik (4), Zimoń (8) i Łysiak (libero)
Chrobry: Węgrzyn (15), Polański (6), Antosik (1), Ociepski (7), Biegun (16), Rykała (13), Januszewski (libero) oraz Kałkowski (libero), Troczyński (1), Janeczek (1), Tubiak (2), Błądziński i Wawrzyńczyk